چرا طلافروش‌ها نمی‌خواهند شما این مطلب را بخوانید؟!

چرا طلافروش‌ها نمی‌خواهند شما این مطلب را بخوانید؟!

در, ۲۷ مرداد, ۱۳۹۸

امروزه تورم یکی از معضلات کشورهای جهان سومی بحساب می آید. کشور ایران هم با معضل تورم دست و پنجه نرم می‌کند. حال آنکه تورم در کشورهای توسعه یافته به عنوان موتور محرک اقتصاد استفاده می‌شود. افراد معمولا تحت شرایط تورمی به روش های مختلف، به دنبال حفظ ارزش دارائی خود هستند. عموم مردم هم این را دریافته اند و شاید در ظاهر به کم شدن ارزش دارائی خود پی نبرند، ولی جملاتی نظیر ” بخر که گرون میشه” نشان دهنده این مفهوم است که مردم نیز راه هایی برای جلوگیری از کاهش ارزش دارائی خود دارند، هرچند ندانسته.خرید طلا نیز یکی از این راه هاست. عموم مردم طلای زینتی را برای این منظور خریداری می کنند. ولی ویژگی هایی در طلای آب شده هست که برای سرمایه گذاران خیلی جذاب است. در این مطلب به ویژگی های طلای آب شده و این نوع سرمایه گذاری می پردازیم. در پایان این مطلب خواهیم فهمید چرا طلا فروشان نمی خواهند شما این مطلب را بخوانید؟!

طلای آب شده ، طلا ، خرید طلا ، سرمایه‌گذاری طلا

در بازر بخوانید: طلای آب شده چیست؟

 اما چرا طلای آب شده ؟

راه های مختلفی برای سرمایه گذاری پیش پای افرادی است که به دنبال حفظ ارزش دارائی خود هستند، از سود ۲۶ درصدی یک موسسه اعتباری تا وسوسه های افراد موفق در بورس برای کشاندن این سرمایه به سمت خود. اما اگر از یک خانم بپرسید بهترین سرمایه گذاری چیست؟ در چند گزینه اولش طلا را عنوان خواهد کرد. ولی غالبا منظور آن‌ها طلای ساخته شده زینتی در طلافروشی هاست. اما چرا طلای آب شده بهتر از طلای زینتی، ارزش دارائی شما را حفظ می‌کند؟

طلافروشی ها طبق اعلام اتحادیه طلا و جواهرات، می توانند تا ۷ درصد سود دریافت کنند. این چه معنایی دارد؟ معمولا همه طلافروش ها این درصد را طلب می‌کنند. اما آیا تفاوت در همین ۷ درصد است؟ این تفاوت در سود ۷ درصدی خلاصه نمی شود و برای هر طلای زینتی که شما میخرید ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز از شما دریافت می‌شود. علاوه بر این ها کارگاه و کارخانجات طلاسازی بین ۵ تا ۲۵ درصد اجرت، بابت تبدیل طلای آب شده به طلای زینتی دزیافت می کنند. سپس طلا را به بنکدار و عمده فروش ها می دهند. طلافروشان نیز طلای مورد نیاز خود را از این عمده فروشان تهیه می کنند.

در این مسیری که طلای آب شده برای تبدیل شدن به طلای زینتی پشت ویترین مغازه ها طی می کند، بیش از ۳۰ درصد بر قیمت آن افزوده می شود.

طلای آب شده ، طلا ، خرید طلا ، سرمایه‌گذاری طلا

بگذارید با مثالی این موضوع را شفاف تر کنیم: فرض کنید شما ۱۰ میلیون تومان طلای زینتی خریده اید. از این ۱۰ میلیون حدود سه میلیون تومان را بابت کارمزد و مالیات داده اید، یعنی حدود یک سوم از کل پول خود را تبدیل به طلا نکرده اید. با ۱۰ میلیون تومان میتوانید ۲۵ گرم طلای آب شده بخرید و ۱۷ گرم طلای زینتی.

طلای آب شده ، طلا ، خرید طلا ، سرمایه‌گذاری طلا

اما پیشنهاد ما به شما خرید طلای آب شده به جای طلای زینتی است. طلای آب شده نه کارمزد ۷ درصدی دارد، نه ۹ درصد مالیات و نه سود کارخانه طلاسازی… و شما کل سرمایه خود را تبدیل به طلا کرده اید. اما همواره با شنیدن طلای آب شده چالش هایی را در ذهن خود داریم که خرید آن را برای ما تقریبا غیرممکن می‌سازد. وقتی این نوع سرمایه گذاری را برای افراد توضیح می‌دهیم معمولا جملات زیر را در جواب به ما می‌گویند:” ای آقا… مگر من تاجر طلام ” یا ” مگر من چقد پول دارم که شمش بخرم” یا ” از کجا معلوم که تقلبی نباشه” و امثال این جملات که البته نکات به جایی است.

 و اما طلا ، بهترین راه حل است.

طلای آب شده ، طلا ، خرید طلا ، سرمایه‌گذاری طلا

پیشنهاد ما برای آن دسته از افرادی که بیشتر طلای ساخته شده را با هدف سرمایه گذاری و حفظ ارزش دارائی می‌خرند تا هدف استفاده زینتی، این است که با هر مقدار پولی که دارید طلای آب شده خریداری کنید. مزیت طلای آب شده در ایران نسبت به سایر سرمایه گذاری ها این است که در ۲۰ سال گذشته بیشترین رشد ارزش را داشته، حتی چندین برابر دلار و مسکن. نگهداری طلای آب شده خیلی آسان تر و بی دردسرتر و کم هزینه تر از نگهداری مسکن و دلار است وکهنه نمی‌شود. همانطور که می‌دانیم قیمت های طلا در ایران با قیمت طلای جهانی تغییر می‌کند و با توجه به روند اقتصادی که در آمریکا شاهد آن هستیم همواره ارزش طلا در برابر ارزش دلار( و در نتیجه در برابر  ارزش ریال) در حال افزایش است. با توجه به روندی که قدرت های جهانی در برابر دلار در پیش گرفته اند، پیش بینی‌ها از بازار طلای جهانی نیز ادامه این روند افزایشی را نشان می‌دهد.

امروزه کسب و کارهای معتبر اینترنتی با پشتوانه بانکی اقدام به خرید و فروش طلای آب شده در ایران می‌کنند و شما با یک موبایل ساده و اینترنت می‌توانید در لحظه اقدام به خرید و فروش طلای آب شده کنید. این کسب و کارها همانند گاوصندوقی برای دارائی شما، از سرمایه شما محافظت می‌کنند.

حال با توجه به مطالب گفته شده در بالا به نظر شما سرمایه گذاری در کدام یک پرسودتر است، طلای زینتی یا طلای آب شده؟

اپلیکیشن بازر سرمایه‌گذاری در بازار طلا را برای همه آسان کرده است. شما به راحتی می‌توانید در هر لحظه طلای آب شده را خریداری کرده و بفروشید.

همین الان اپلیکیشن بازر را دانلود کرده و از سرمایه‌گذاری در بازار پرسود طلای آب شده لذت ببرید.

مقالات مرتبط:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
یک نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *