مگر می شود جدیدترین روش سرمایه گذاری در طلا را ندانست!

مگر می شود جدیدترین روش سرمایه گذاری در طلا را ندانست!

در, ۳ شهریور, ۱۳۹۸

سرمایه گذاری در طلا میان ما ایرانیان در تاریخ چگونه بوده است؟ اگر ما نگاهی به موزه های داخلی و خارجی بزنیم مطمئنا طلا و سکه های متعلق به تاریخ ایران را‌ می شود پیدا کرد.

از گذشته ما ایرانیان به واسطه تمدن شکوهمند، همیشه با طلا و زر در ارتباط بوده ایم. خوب است بدانیم که اولین سکه در ایران، توسط داریوش هخامنشی در ۵۲۲ سال قبل از میلاد حضرت مسیح ضرب شد.

مورخ سر شناس، ویل دورانت می نویسد: در عصر ساسانیان مصرف طلا در ایران بسیار زیاد بوده است. این عادت مردم کشور ما در طول تاریخ حفظ گشته است و صنعت طلا و جواهر سازی، همیشه به عنوان یک نمونه خوب، از کسب و کار های موفق بوده است.

 

شاید بتوان گفت تنها پول باقی مانده در طول تاریخ، طلا و سکه های طلا بوده اند که توانسته اند باقی بمانند و به زندگی خود ادامه دهند. در عصر جدید، جایگزین های فراوانی برای این فلز با ارزش به وجود امده اند و هر کدام سعی دارند که جایگزین طلا شوند، اما بسیار دور از ذهن است که بتوانند طلا را حذف کنند.

طلا برای استفاده در مجالس یا سرمایه گذاری در طلا؟

بر حسب عادت، سال هاست که مردم در پی اتفاقات داخلی و خارجی قیمت طلا را می پرسند. چرا افراد همیشه به قیمت طلا توجه می کنند؟ اگر بخواهیم پاسخ این پرسش را بدانیم لازم است به کاربرد طلا در ایران توجه ویژه ای نماییم و این را بدانیم که ارزش واقعی هر پولی با طلا سنجیده می شود.

کاربرد عمده طلا به دو صورت است: سرمایه گذاری در طلا و یا استفاده از جلوه تزیینی طلا. از بین انواع فلزات موجود در کره زمین، طلا به دلیل کمیاب بودن، مناسب ترین شکل سرمایه گذاری در طول تاریخ بوده است.

در گزارشی که توسط تامسون رویترز منتشر شد در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، ترکیب طلای موجود در دنیا را به مقادیر زیر تقسیم کرد:

استخراج طلا

همانطور که مشخص است ۳۸/۲ از طلای استخراج شده مستقیما برای سرمایه گذاری استفاده می شود و حدود نصفی از استفاده آن به عنوان طلای زینتی نیز به عنوان سرمایه گذاری در میان مردم صورت گرفته است.

از دولت های بزرگ دنیا مانند چین گرفته تا افراد خورد با سرمایه کم می توانند بر روی طلا سرمایه گذاری کنند. اما چگونه می شود بهترین راه سرمایه گذاری بر طلا را فهمید؟!

سکه طلا، خرید طلا، فروشگاه طلا اینترنتی، سرمایه گذاری طلا

همه ی مباحث مطرح شده،  فقط برای موضوع خرید و فروش آنی طلا بوده است، اما بیایید تصور کنیم فردی یک مبلغ بزرگ، طلا خریداری می کند و فرد مذکور، مورد سرقت قرار می گیرد و طلا و دارایی خود را از دست می دهد. این فرد بخت برگشته داستان کوچک ما چگونه می توانست، از چنین حوادثی مصون ماند؟

شاید آسان ترین جوابی که می شود داد این باشد که فرد می توانست به بازار نرود و پاسخ احتمالا درستی است اما فردی که قصد سرمایه گذاری بر طلا را دارد، چگونه می تواند از بازار و افراد مطمئن خریداری کند!

امن ترین شیوه خرید طلای آب شده چیست؟

شرکت بازر سعی داشته، تمام مشکلات حوزه مربوط به طلا و سرمایه گذاری بر طلا را حل کرده و گام بلندی برای مشکلات خرید طلا، داشته باشد.

در بازر برای اولین بار می شود، طلای آب شده را برای افراد معمولی خرید و فروش کرد. طلای آب شده به معنی طلای ذوب شده می باشد. در گذشته فقط طلا فروشان قابلیت، خرید و فروش طلای آب شده را داشتند. در شرکت بازر تلاش شده که همه اشخاص بتوانند، این نوع طلا را خرید و فروش نمایند.

بازر با کسب مجوز های لازم از اتحادیه و اصناف طلا فروشان و سایر نهاد ها، فضای امنی را برای خرید و فروش طلا، برای مشتریان فراهم نموده است. در بازر شما می توانید با هر مبلغ اندک و یا بزرگی، هر مقدار طلای خواسته شده را خرید و فروش نمایید.

خرید طلای آب شده، سرمایه گذاری در طلا، خرید طلا

مزایای منحصر به فرد بازر

 

قابلیت دیگر و با اطمینان بازر سعی بر خرید با اعتبار بوده است که خریداران می توانند از طریق خرید اعتبار تا حدودی خود را بیمه از ریسک نمایند. در بازر، شما می توانید طلا را چه به صورت دیجیتالی و چه به صورت فیزیکی، خرید و یا فروش کنید. درصورت لزوم به نقد کردن طلای خود، در کمترین زمان ممکن، آنرا به پول نقد دریافت کنید.

مزیت استفاده از بازر، سرمایه گذاری در طلای اب شده می باشد زیرا دیگر نیازی به پرداخت اجرت برای خرید طلا ندارید و در صورت خرید و فروش آنی، ضرری که اجرت به سرمایه وارد می کند دیگر در آن وجود ندارد. با گزینه کیف پول که در آن موجود است، حتی میتواند شما را از پرداخت، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده معاف کند و ثروتی که در طول سال ها با زحمت پس انداز کرده اید به بهترین حالت سرمایه گذاری می کنید.

اگر بخواهید، سرمایه گذاری در بازار طلا داشته باشید و قصد داشته باشید که پول خود را از تورم و سایر بلایای انسانی و طبیعی حفظ کنید، بازر گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *