چگونه با خرید طلا ثروتمند ‌شویم؟

چگونه با خرید طلا ثروتمند ‌شویم؟

در, ۲۵ شهریور, ۱۳۹۸

“خرید طلای آب شده؟… نه بابا، ما که پول زیادی نداریم. تازه همون سرویس طلای عروسیمونم به سختی خریدیم. دنبال یه راه بهتریم، آخه میخوایم زود پولدار شیم…” این اولین مکالمه ای است که با همکارم در زمینه طلای آب شده داشتم. از او پرسیده بودم که پولش را کجا سرمایه گذاری می‌کند؟ و او به من پیشنهاد طلای آب شده را داد! اول با شنیدن این حرف او فکر کردم قصد دارد با من شوخی کند و خندیدم. ولی بعد از گذشت چند ثانیه متوجه شدم او کاملا جدی است و از جواب من کمی عصبانی شد که حرف او را جدی نگرفته ام. بعد از اینکه فهمیدم صحبت هایش کاملا جدی است با تمام وجود به حرف هایش گوش دادم. و فهمیدم حق با اوست… اما چطور؟ خرید طلای آب شده بدون اینکه اطلاعاتی از بازار طلا داشته باشم کاری احمقانه به نظر می‌رسید. ولی همکارم دقیقا همان چیزی را به من نشان داد که همیشه به دنبالش بودم، راه آسان پولدار شدن در ایران. همکارم چطور توانست مرا قانع کند؟

خرید طلای آب شده ، طلای آب شده ، خرید اینترنتی طلا

راه حفظ دارائی‌ام را نشان بده

خلاصه ای از صحبت ها و تحلیل های او را برایتان می‌نویسم؛ اگر به اقتصاد ایران در طول ۴۰ الی ۵۰ سال گذشته توجه کنیم، همواره یک مشکل اصلی گریبان‌گیر اقتصاد ما بوده است؛ تورم و گرانی. به دلیل تورم بالا است که ایرانی ها هرساله به دنبال راهی برای حفظ ارزش دارائی خود هستند. ارزش دارائی ما در ایران همواره مورد تهدید تورم است و اگر واقعیت موضوع را بخواهید، در هرلحظه ارزش دارائی ما کمتر می‌شود. به نظر من هرکسی حق دارد که نگران کاهش ارزش دارائی خود باشد. معمولا افراد به سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلفی روی می‌آورند و یا با خرید مسکن، به تسکین این درد می پردازند.  من خودم، قبل از صحبت با همکارم، فکر می‌کردم سرمایه خود را در بانک بگذارم. چون بانک می‌تواند سود سالانه خوبی به من بدهد حدود ۲۰ درصد سالانه.

اما بعدها فهمیدم بانک‌ها ارزش دارائی ما را حفظ نمی‌کنند، چون وقتی تورم سالانه حداقل ۲۰ درصد باشد و سود بانکی ۲۰ درصد، این یعنی بانک ارزش دارائی را به سختی می‌تواند حفظ کند. پس برای حفظ ارزش دارائی ام به دنبال راهی بهتر از بانک بودم. اما چه راهی؟

به پیشنهاد همسرم قصد داشتیم طلای زینتی برای او بخریم، که هم استفاده کند و هم سرمایه گذاری کرده باشیم. این راه نیز یک راهکار است که خیلی از خانواده های ایرانی از آن استفاده می‌کنند مانند سود بانک. بازار طلا در ایران و جهان دو بخش دارد: بخش اول قسمتی است که ما در ویترین فروشگاه‌های طلا در بازارها می‌بینیم، طلاهای زینتی و سکه و … . بخش دوم قسمت پشت پرده این ماجرا است، معملاتی که بین خود طلافروشان برروی طلای آب شده صورت می‌گیرد. طلافروشان طلاهای دست دوم خود را به صورت طلای آب شده در می آورند و این طلای آب شده را در اختیار همکارانی که درخواست کنند می‌گذارند. اما این نوع خرید طلا چه مزیتی دارد؟ طلای آب شده پس از اینکه در آزمایشگاه تعیین عیار شود و شماره روی آن ثبت شود، در هرجایی از ایران قابلیت فروش دارد. طلای آب شده هیچ هزینه ای برای نگهداری ندارد. کهنه نمی‌شود و به راحتی قابل حمل و نگهداری است. از همه با اهمیت تر اینکه؛ قیمت طلا در ایران هم سو با تغییرات قیمت جهانی طلاست. با توجه به اینکه در طول سال های بعد از جنگ دوم جهانی همواره ارزش طلا بیشتر شده است، افرادی که طلا داشته اند بیشترین سود را از آن خود کرده‌اند. همچنین با نگاهی روزانه به اخبار بین المللی می‌بینیم که هرروزه کشورهای بزرگ دنیا دلار را از معاملات خود حذف می‌کنند و طلا و یا ارزهای دیگر را جایگزین می‌کنند، این به معنای روند رو به افزایش تقاضای جهانی طلاست و در نتیجه آن، افزایش بیش از پیش ارزش آن.

خرید طلای آب شده ، طلای آب شده ، طلا ، خرید اینترنتی طلا

بالاخره پرسودترین روش را پیدا کردم…

من و همسرم هم مثل شما با شنیدن این همه مزیت در این سرمایه‌گذاری تعجب کرده بودیم. در ذهنم سوالات زیادی پیش آمده بود، سوالاتی مثل: اگر اینچنین بازار پرسودی وجود دارد پس چرا تابحال جایی درباره اش نشنیده ام؟ مثلا در تلویزیون و یا در فیلم ها. چرا مرکزی برای خرید و فروش طلای آب شده نداریم؟ مثل مرکز خرید و فروش مسکن. اصلا چرا تابحال هیچ‌کس از اطرافیان را ندیده ام که بگوید ” طلای آب شده خریدم چون  خیلی خوب سود میده “؟  اما با صحبت هایی که با همکارم داشتم و دیدن رقم هایی که از این راه درآمد کسب کرده بود با این بازار آشنا شدم. امروزمدت زیادی ازسرمایه گذاری ما(من و همسرم) در این بازار می‌گذرد و ما سود خیلی زیادی کسب کرده ایم. همواره در این سال ها این نوع سرمایه گذاری را به دوستان و آشنایانم پیشنهاد داده ام. همکاران زیادی به سراغ من می‌آیند و راز سطح رفاه بالای من به رغم شغل کارمندی‌ام را می‌پرسند و از من راهکاری برای ثروت‌مند شدن سریع می‌خواهند. من توصیه های همکارم را با تجربه های خودم در اختیار این همکارانم می‌گذارم. افرادی که به این توصیه ها گوش می‌دهند مسیر خود را ‌می‌یابند و افرادی که به دنبال سریع پولدار شدن بدون ریسک هستن، بعد از مدتی خسته می‌شوند. علاوه بر مواردی که گفتم شاید برایتان جالب باشد که اوایل برای خرید طلای آب شده سختی های زیادی داشتیم، چون طلافروش ها هنوز همان روش سنتی خود یعنی اعتماد را، معیار کار با افراد قرار می‌دهند و هنوز هم بیشتر معاملات خود را بر اساس اعتبار انجام می‌دهند.

در بازَر بخوانید: طلای آب شده چیست؟

خرید طلای آب شده ، طلای آب شده ، خرید طلا اینترنتی

پیشنهاد من به افرادی که می‌خواهند ثروتمند شوند

قبل از هر پیشنهادی توصیه من این است که با مراجعه به منابع معتبر، خودتان بررسی کنید که کدام یک از بازار های سرمایه گذاری مرسوم در ایران سود بیشتری در ازای ریسک‌اش دارد. و اگر به بازار طلای آب شده رسیدید، که قطعا می‌رسید هرچه زودتر سرمایه گذاری خودتان را شروع کنید. چندی پیش شنیدم سایت هایی راه اندازی شده اند که می‌توان طلای آب شده خرید و فروش کرد. چون سرمایه ام زیاد بود و نمیتوانستم به این راحتی اعتماد کنم، کمی درباره این سایت ها تحقیق کردم. با توجه به آشنا بودنم با بازار طلا و تا حدودی طلافروشان، فهمیدم که این سایت ها متعلق به طلافروشان بازار است و پشتوانه بانکی نیز دارند. امروز شما نیازی نیست که برای خرید طلای آب شده به طلافروشی ها مراجعه کنید و با یک گوشی موبایل و اینترنت همراه، در هر لحظه و هر جا طلای آب شده خرید و فروش کنید. جالب تر از این سایت ها علاوه بر تغییرات آنی قیمت طلا وامکان خرید و فروش لحظه ای، به شما این امکان را می‌دهند که حتی یک گرم طلا نیز بخرید. زمانی که ما میخواستیم طلا بخریم یکی از بزرگترین دغدغه هایمان نگهداری از آن در انواع گاوصندوق های فولادی  بود. اما این سایت ها خود طلای شما را نگهداری می‌کنند و زمانی که به مقدار خاصی برسد، درصورتی که تمایل داشته باشید، می‌توانید طلای خود را به صورت فیزیکی تحویل بگیرید.

حال که با این فرصت شگفت انگیز سرمایه‌گذاری آشنا شدید فرصت را از دست ندهید و از همین امروز سرمایه گذاری خودتان برای آینده ای ثروتمند را شروع کنید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *