چگونه سلطان بازار طلا شویم ؟

چگونه سلطان بازار طلا شویم ؟

در, ۲۵ شهریور, ۱۳۹۸

در کشور ایران با توجه به سیستم اقتصادی حاکم برکشور هرساله با تورم رو برو هستیم به نحوی که جمله ” بخر گرون میشه ” را می‌توان جمله‌ای (یا بهتر است بگوییم انگاره‌ای) صحیح دانست. امروزه در کشور ما هر فردی که سهمی در چرخه‌ی اقتصاد داشته باشد، خوب می‌داند که برای حفظ ارزش دارائی خود نباید پول نقد نگهداری کند. برای شفاف‌تر شدن این مطلب به ارزش پول ملی در ۴۰ سال اخیر توجه کنید:

یا به نمودار زیر که به مقایسه‌ ارزش پول ملی در دولت‌های مختلف می‌پردازد، توجه کنید:

با نگاهی اجمالی به این نمودار‌ها می فهمیم که ارزش پول ملی ایران همواره در حال کاهش بوده است. این یک فرآیند اقتصادی است و ارتباطی با دولت ندارد. معمولا در این شرایط دولت‌ها سعی می‌کنند سود سپرده بانکی را افزابش دهند که این خود یکی از عوامل افزایش میزان نقدینگی در اقتصاد است. معمولا افراد برای فرار از این کاهش ارزش دارائی اقدام به کارهای مختلفی می‌کنند.کارهایی مثل:

 

 • سرمایه گذاری در ارزهای خارجی
 • سرمایه‌گذاری در بازار مسکن
 • سرمایه‌گذاری در بازار بورس
 • خرید انواع کالاها مثل ماشین و …
 • خرید طلا

در این نوشته قصد داریم به بررسی این سرمایه‌گذاری های مردم در ایران بپردازیم. و راه‌حلی برای “سلطان شدن در زمینه طلا” ارائه دهیم.

 1. سرمایه‌گذاری در ارزهای خارجی:

ارزهای خارجی و مخصوصا دلار یکی از اهداف جریان حجم زیاد نقدینگی تولید شده موجود در چرخه‌ی اقتصاد است. چون معمولا همواره رو به افزایش بوده است یک حاشیه‌ی امن برای سرمایه‌گذاری ایجاد کرده و افراد می‌توانستند با خریدن دلار از ارزش دارائی خود محافظت کنند. اما از به روند قیمت دلار از ابتدای سال ۹۰ توجه کنید:

تلاطم در بازار ارز ایران از اوایل سال ۹۰ آغاز شد. اواخر بهار سال ۹۰ دولت تلاش کرد با تزریق دلار به بازار، بازار را کنترل کند اما با ناکامی این روش قیمت ارز به یکباره جهشی ناگهانی داشت. با انتخاب حسن روحانی قیمت دلار کاهش یافت. درسال ۹۵ با افزایش دوباره تحریم ها قیمت ارز اوج گرفت و در آذر ۹۵ به ۴۰۰۰ تومان رسید. این افزایش در قیمت دلار با شیب ملایمی ادامه داشت تا اینکه در دی ماه سال ۹۶ قیمت دلار روند رو به رشد خود گرفت و دلال‌بازی و قیمت های کاذب شروع به رشد کرد. درچنین شرایطی سیل عظیم نقدینگی به سمت بازار دلار و ارزهای خارجی جریان یافته بود و خیلی از افرادی که پول داشتند ولی شناختی از این بازار نداشتند وارد این سرمایه‌گذاری شدند تا حدی که قیمت دلار به نزدیک ۲۰هزار تومان هم رسید. ناگهان سقوط شدید قیمت دلار از حدود ۲۰ هزار تومان به ۱۳هزارتومان اتفاق افتاد. افراد زیادی سرمایه‌‌‌ خود را از دست دادند و ضررهای زیادی متحمل شدند. پس از انتخاب شدن آقای همتی به عنوان رییس بانک مرکزی همواره شاهد نوسان قیمت دلار بوده ایم. موارد بالا روایتی داستانی از بازار دلار است که کاملا واقعی است. در حال حاضر مردم فهمیده اند که بازار دلار یک بازار پرخطر برای سرمایه‌شان است .

برای داشتن یک دید کلی نسبت به بازار دلار و خطر بالای آن به روند افزایش قیمت آن و نوسانات آن مخصوصا در سال‌های اخیر در نمودار زیر توجه کنید:

طلای آب شده ، سلطان طلا ، بازار دلار ، قیمت دلار ، نوسانات دلار ، نمودار قیمت دلار

  ۲  سرمایه گذاری در بازار مسکن

نمودار زیر روند افزایش قیمت یک متر مربع در تهران در بیست سال اخیر را نشان می‌دهد:

طلای آب شده ، نمودار مسکن ، تغییرات قیمت مسکن ،

در نگاه اول روند رو به رشد این قیمت ها توجه انسان را جلب می کند و احتمالا این بازار را نیز بازاری برای حفظ ارزش دارائی خود انتخاب می‌کنند، ولی بازار مسکن معایبی نیز دارد که در زیر به چند مورد می‌پردازیم:

 • میزان افزایش قیمت مسکن متناسب با روند تورم نیست و در چند سال اخیر شاهد یک دوره روند رکود و رشد ۴ ساله بوده است. نوسانات قیمت مسکن فقط متاثر از تورم نیست و موارد دیگر نیز در آن دخیل است، همانطور که مسکن مهر تاثیر خود را بر مسکن برجای گذاشت.
 • برای سرمایه‌گذاری در بازار مسکن معمولا نیاز به سرمایه ای قابل توجه هستیم و نقدشوندگی مسکن نیز پایین است و نیز ممکن است به دلیل استفاده بازده مورد نظر ما را نداشته باشد.

با توجه به موارد بالا این بازار نیز احتمال دارد نتواند ارزش دارائی را حفظ کند و یا حتی اصلا کاربردی در این نقش نداشته باشد.

    ۳  سرمایه گذاری در بازار بورس

بورس هرکشور می‌تواتند موتور محرک تولید آن کشور باشد و رشد بورس نشانه‌ای مثبت محسوب می‌شود. اما بازار بورس علاوه بر اینکه بازاری با ریسک بالا و نوسانات شدید قیمت است پیچیدگی خاص خود را دارد و افراد معمولی معمولا تمایلی به سرمایه‌گذاری در آن ندارند.

     ۴  سرمایه گذاری با خرید کالاهایی مانند ماشین

سرمایه گذاری و خرید کالا یک روش مرسوم در کشور ما محسوب می‌شود که مزیت ها و معایب خود را دارد .از جمله معایب آن می‌توان نقد شوندگی آن را مثال زد. کالاهای خریداری شده معمولا زمانی نیاز است که تبدیل به پول شوند و این ممکن است کمی برای صاحب دارائی خوشایند نباشد. مورد دیگر قدیمی شدن این کالا است که از قیمت آن می‌کاهد و ممکن است دارائی مناسبی برای سرمایه گذاری برای برخی افراد نباشد.

     ۵  سرمایه گذاری در طلا

سرمایه گذاری برای خرید سکه و زیورآلات نیز مرسوم است. که سکه در حال حاضر نوسانات شدید دارد و مانند بازار دلار بازاری با بازی‌های دلال هاست. زیورآلات نیز قیمتشان کاهش می یابد واستهلاک دارند.

پس اگر همه ی این بازارها خطرناک است چکار کنیم که ارزش دارائی ما حفظ شود؟

چکار کنیم که هم ارزش دارائی ما حفظ شود و هم ریسک کمتری داشته باشیم؟

در بازر بخوانید: طلای آب شده چیست؟

جواب ساده است… سلطان طلا شوید اما چگونه؟

 با استفاده از اپلیکیشن بازر شما یک تبدیل به یک سلطان طلا خواهید شد.در ادامه ی این نوشته سعی می‌کنیم مزایای این اپلیکیشن روش کار آن را شرح دهیم:

 • در اپلیکیشن بازر شما می‌توانید طلای آب شده را خریداری کنید و در لحظه می‌توانید طلای خود را معامله کنید و محلی امن برای خرید و فروش طلا است.
 • اما چرا طلای آب شده؟ چون طلای آب شده کهنه نمی‌شود و قیمت آن به دلیل گذشت زمان کم نمی‌شود و قیمت طلا با قیمت های جهانی نوسان می‌کند. با توجه به اینکه قیمت جهانی طلا بعد از اعلام شدن دلار به عنوان ارز مبادلات جهانی توسط آمریکا به طور مدوام رو به افزایش بوده است سرمایه گذاری در بازار طلا نه تنها در ایران بلکه در کل جهان مورد اقبال است. دلیل اینکه قیمت طلا به طور مدوام رو به افزایش است محدود بودن منابع طلای کل جهان و نیز تلاش رقیب های آمریکا برای حذف دلار از مبادلاتشان با ذخیره کردن طلا است.
 • نکته‌‌ی قابل توجه در طلا در ایران نیز این است که اگرچه قیمت آن جهانی است و طبیعتا با قیمت دلار تغییر می‌کند ولی نکته این است که چون قیمت طلا به طور مدوام در حال افزایش است اگر کسی در طلا سرمایه گذاری کند در صورت تغییر قیمت دلار و نوسان آن، سرمایه‌ی آن‌ها نوسان زیادی نمی‌کند. یعنی در صورت افزایش قیمت دلار قیمت طلا افزایش می‌یابد و سرمایه گذار سود خواهد کرد و در صورت کاهش قیمت دلار نیز ضرر کمتری را متحمل خواهد شد. نکته‌ی جالب توجه دیگر این است که شما می‌ توانید با رسیدن طلای خریداری شده خود به مقداری مشخص به صورت فیزیکی طلای خود را دریافت کنید.
 • امنیت این اپلیکیشن نیز توسط مراکز معتبر تایید شده است که بیشترین درجه امنیت سرمایه را تامین می‌کند. پشتوانه‌ی این کاروکسب هم افراد با تجربه در این صنف در بازار تهران هستند.
 • شما با مبالغ خیلی پایین نیز می‌توانید در بستری کاملا امن به سرمایه گذاری و یا تجارت بپردازید.

اپلیکیشن بازر سرمایه‌گذاری در بازار طلا را برای همه آسان کرده است. شما به راحتی می‌توانید در هر لحظه طلای آب شده را خریداری کرده و بفروشید.

 همه معاملات در این اپیلیکیشن، توسط پارک علم و فناوری پردیس، وابسته به نهاد ریاست جمهوری، تضمین شده است.

همین الان اپلیکیشن بازر را دانلود کرده و از سرمایه‌گذاری در بازار پرسود طلای آب شده لذت ببرید.

طلای آب شده، مرکز معاملات و سرمایه گذاری طلای بازر
طلای آب شده، مرکز معاملات طلای بازر
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *