چگونه با روزی ۵۰ هزارتومان صاحب منزل و ماشین نو شویم؟

چگونه با روزی ۵۰ هزارتومان صاحب منزل و ماشین نو شویم؟

در, ۲۵ شهریور, ۱۳۹۸
خرید طلای آب شده ، طلای آب شده ، طلا ، سرمایه‌گذاری در بازار طلا

بخش اول: نقطه آغاز تفاوت

علی و پدرام از کودکی دوستان ۲۰ ساله هستند و پدر و مادر هردو معلم بوده اند. با این تفاوت که پدرام در ۲۰ سالگی هم خانه و هم ماشین دارد ولی علی این طور نیست. اما چطور ممکن است؟ شاید شما هم با خود بگویید پدر و مادر پدرام از قبل ثروتمند بوده اند. ولی جالب این است که پدر و مادر پدرام و علی در سال ۱۳۷۷ تقریبا یک سطح درآمدی و وضع مالی داشته اند. ولی پدر و مادر پدرام که هر دو معلم ریاضی هستند، در سال ۱۳۷۷ تصمیم گرفتند برای آینده فرزندانشان سرمایه‌گذاری کنند. آن ها به دنبال پس انداز برای آینده‌ی فرزندشان بودند. امروز که به نتیجه‌ سرمایه گذاری آن ها نگاه کنیم میفهمیم که به این نتیجه رسیدند که باید از پس انداز خود در بازار طلای آب شده سرمایه‌گذاری کنند! آنها ۴۳ گرم طلا خریدند! اما چرا طلای آب شده و چطور به این نتیجه رسیدند؟ درایران بازارهای سرمایه گذاری خیلی راحت تری همواره در دسترس مردم بوده است. از بانک ها که سالانه ۲۰ درصد سوددهی دارند تا بازار بورس ایران و یا خرید کالاهایی مثل ماشین. در آن سال اگر به کسی می‌گفتند که قصدشان چیست قطعا به آن‌ها می‌خندیدند و احتمالا مورد تمسخر آشنایان قرار میگرفتند.

خرید طلای آب شده ، طلای آب شده ، طلا ، سرمایه‌گذاری در بازار طلا

بخش دوم: اعداد آینده ساز

امروز که در سال ۱۳۹۷ هستیم و با در نظر گرفتن تمام تورم ها و افزایش قیمت ها آیا پدرام باز هم با همان ۴۳ گرم طلا می‌تواند خانه و ماشین بخرد؟ آیا با این همه تفاوت که در بازار ایران و جهان برای طلا شاهد هستیم پدر و مادر پدرام کار درستی کردند یا ممکن بود سرمایه خود را از دست بدهند؟

برای پاسخ به این سوالات و رفع ابهامات میخواهیم تصمیم پدرو مادر پدرام در سال ۱۳۷۷ را بررسی کنیم و درستی یا نادرستی آن را بسنجیم.

در حال حاضر که درسال ۱۳۹۷ هستیم بیایید نگاهی به قیمت ها داشته باشیم. جدول زیر متوسط قیمت مسکن، خودرو و طلا را نشان می‌دهد:

خرید طلای آب شده ، طلای آب شده ، طلا ، سرمایه‌گذاری در بازار طلا

حال نگاهی به متوسط قیمت ها در سال ۱۳۷۷ می‌اندازیم:

خرید طلای آب شده ، طلای آب شده ، طلا ، سرمایه‌گذاری در بازار طلا

اگر بیاییم این دو را مقایسه کنیم به نتایج شگفت انگیزی خواهیم رسید:

  • نسبت قیمت طلا در سال ۱۳۹۷ به قیمت آن در سال ۱۳۷۷ تقریبا ۹۲ برابر شده است.
  • قیمت دلار نسبت به قیمت آن در سال ۱۳۷۷ تقریبا ۲۰ برابر شده است.
  • متوسط قیمت یک متر زمین نسبت به قیمت آن در سال ۱۳۷۷ نیز تقریبا ۶۵ برابر شده است .
  • نسبت تغییرات طلا به تغییرات دلار تقریبا ۵/۴ برابر است.
  • نسبت تغییرات طلا به تغییرات مسکن تقریبا ۲برابر است.

اگر به قیمت ها توجه کنید در دراز مدت سرمایه‌گذاری پدر و مادر پدرام کاری کاملا هوشمندانه بوده است. اما بیاییم ببینیم چطور سالی ۴۳ گرم طلا برای پدرام ۲۰ ساله مشکل مسکن و ماشین را برطرف کرده است؟ والدین پدرام به بررسی قیمت طلا در کشور و قیمت دلار(که دو شاخص مهم برای سطح قیمت‌ها را در کشور است) پرداختند و احتمالا در آن سال، با مقایسه قیمت ها با سال‌های قبلی آن به نتیجه‌ی جالبی که ما امروز آن را فهمیدیم رسیده اند. والدین پدرام در سال ۱۳۷۷ پتانسیل موجود در سرمایه‌گذاری بلندمدت در ایران را طبق محاسبات خود در طلای آب شده دیده اند و امروز ما می‌بینیم که به هدف خود رسیده اند و بیشترین بازده را برای سرمایه خود بدست آوردند. اما قطعا برای شما هم ابهاماتی در محاسبات آن‌ها هست که در ادامه‌ی نوشته سعی میکنم همه‌ی نقاط کور را شفاف کنم.

خرید طلای آب شده ، طلای آب شده ، طلا ، سرمایه‌گذاری در بازار طلا

بخش سوم: نابرده رنج گنج میسر می‌شود!

دلایل تفاوت رشد طلا نسبت به مسکن و دلار در کشور ایران:

  • قیمت دلار در ایران شدیدا تحت کنترل دولت‌هاست و حساسیت خیلی شدیدی نسبت به تغییرات آن در مردم وجود دارد.
  • قیمت مسکن نیز در ایران بیشتر همراه به ریال واکنش نشان میدهد و ریال هم مانند دلار تحت کنترل دولت هاست.
  • قیمت طلا در ایران با قیمت های جهانی آن برابر است و با تغییرات قیمت های جهانی طلا، قیمت طلا در ایران نیز بالا خواهد رفت.
  • بازار طلا در ایران را مردم معمولا به عنوان بازار سکه میشناسند و سکه هم تحت کنترل دولت است بنابراین ممکن است دولت مانع رشد قیمت آن شود.
  • هرجا دولت قیمت ها را کنترل کند بحث بازار آزاد که بر مبنای عرضه و تقاضا است معنایی ندارد.

والدین پدرام با خرید طلای آب شده در سال اول به مقدار ۴۳ گرم و نگهداری آن، هم دارائی خود را از گزند کاهش ارزش در اثر تورم ریالی حفظ کردند و هم دارائی خود را بر اساس بازار جهانی افزایش دادند. نکته‌ی طلای آب شده این است که در ایران ما یک سری قالب های طلای آب شده داریم و این قالب‌ها نیز توسط آزمایشگاه هایی دقیق و معتبر، عیار سنجی می‌شوند. طلای آب شده اجرت ندارد و کهنه نمی‌شود. به راحتی قابل حمل است و نگهداری آن هم آسان است. امروز در سال ۱۳۹۷ آن ها به میزان ۱۴۶۰ گرم طلای آب شده دارند که با آن میتوان یک ماشین و خانه ای ۶۰ متری در تهران خرید. البته امروز کسب وکارهایی هستند که شما میتوانید با موبایل خود لحظه‌ای طلای آب شده معامله کنید و مقدار طلای آب شده خود را در موبایل خود بررسی کنید. این کسب و کارها اقدام به پرداخت سود طلای شما در صورت سرمایه‌گذاری سالانه را نیز فراهم میکنند و سود طلای شما را نیز به صورت طلا در اختیار شما قرار می دهند. نکته ای که در باره این سرمایه گذاری ها نسبت به سرمایه گذاری در سایر بازارها وجود دارد این است که شما با ۵۰۰هزار تومان نیز میتوانید وارد این بازار شوید و در هرلحظه ای که تمایل داشته باشید خریدار طلای شما وجود دارد. همچنین نگرانی از لحاظ امنیت نگهداری آن نخواهید داشت چون امروزه کسب و کارهای معتبر همراه با پشتوانه، این کار را انجام میدهند. یعنی اگر پدرام بخواهد برای فرزندش بعد از ۲۰ سال منزل داشته باشد نیازی نیست که به اندازه‌‌ی والدینش طلا ذخیره کند و مقدار آن خیلی کمتر هم خواهد شد.ش

اگر فرض کنیم حقوق پدرام جوان در ۲۰ سالگی ۳میلیون تومان است و والدین پدرام هم میتوانستند ۲۰۰میلیون تومان به او کمک کنند پدرام باید حداقل ۱۲ سال کار کند تا بتواند همان خانه‌ی ۶۰ متری را خریداری کند(البته بدون توجه به اینکه رشد مسکن نسبت به رشد حقوق پدرام خیلی بیشتر است). اما با حرکت هوشمندانه ای که والدین او انجام داده اند الان پدرام میتواند به چالش های دیگر زندگیش بپردازد.

نتیجه گیری

با توجه به تحلیل هایی که برایتان توضیح دادیم بهترین راه در ایران برای سرمایه‌گذاری طولانی مدت در بازار ایران، سرمایه گذاری در بازار طلای آب شده است. کسب وکار های زیادی برای سرمایه گذاری امن در بازار طلای آب شده وجود دارند که میتوانند بستری امن برای شما فراهم کنند.  طلای آب شده همواره قابلیت نقدشوندگی دارد و درهرجای جهان میتوان از آن استفاده کرد. ارزش آن در برابر دلار بعد از جنگ جهانی دوم همواره در حال افزایش بوده است. بازار طلای ایران همگام با بازار طلای جهانی است و با سرمایه گذاری در طلا علاوه بر سود شخصی، منافع کشور نیز تامین میشود. بازار طلا پیچیدگی های سایر بازارهای سرمایه‌گذاری را ندارد. امروزه نیز کسب و کارهایی هستند که سرمایه گذاری در بازار طلای آب شده را به حدی ساده سازی کرده اند که شما با موبایل خود در هرساعتی از شبانه روز میتوانید قیمت ها را بررسی کرده و لحظه‌ای طلای آب شده خرید و یا فروش داشته باشید. پس شما که این فرصت سرمایه گذاری را فهمیدید سعی کنید آینده فرزندتان را با آرامش خاطر بسازید و در ۲۰ سالگی اش او را صاحب خانه و ماشین کنید.

در بازر بخوانید: بهترین روش برای ثروتمند شدن

اپلیکیشن بازر سرمایه‌گذاری در بازار طلا را برای همه آسان کرده است. شما به راحتی می‌توانید در هر لحظه طلای آب شده را خریداری کرده و بفروشید.

 همه معاملات در این اپیلیکیشن، توسط پارک علم و فناوری پردیس، وابسته به نهاد ریاست جمهوری، تضمین شده است.

همین الان اپلیکیشن بازر را دانلود کرده و از سرمایه‌گذاری در بازار پرسود طلای آب شده لذت ببرید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *