راهنمای سرمایه گذاری در طلا برای مبتدی ها ( صفر تا صد) + پیش بینی قیمت طلا در یک ماه آینده(دی ماه ۹۸)

راهنمای سرمایه گذاری در طلا برای مبتدی ها ( صفر تا صد) + پیش بینی قیمت طلا در یک ماه آینده(دی ماه ۹۸)

در۶ آذر, ۱۳۹۸

در مقالات قبلی بلاگ عوامل اثرگذار بر قیمت طلا چه در ایران و چه در جهان را بارها بررسی کرده ایم. گفتیم که قیمت طلا در ایران علاوه بر وابستگی به قیمت جهانی آن، به قیمت دلار و میزان تقاضا نیز بستگی دارد. در ایران از گذشته های خیلی دور طلا کالایی برای سرمایه گذاری محسوب می شده است. اما امروزه افراد از لحاظ هوش مالی بهبود پیدا کرده اند و اگر نگاهی گذرا به آمار فروش مصنوعات طلا و جواهر در چند سال اخیر داشته باشید خواهید فهمید که مردم حاضر به پرداخت کارمزد و اجرت طلاسازها از پول سرمایه گذاری خود نیستند و به دنبال راهی برای نپرداختن آن بوده اند. خرید و فروش سکه از فرآورده های طلا گواهی بر این مدعا است. اما آمار جدیدی از بازار طلای ایران ثبت شده است و آن هم اینکه ۸۰ درصد معاملات بازار طلا مربوط به طلای آبشده است. سوال اینجاست که چرا مردم به سمت خرید طلای آبشده هجوم آورده اند؟

طلا فلزی جهانی است که قیمت آن با توجه به قیمت های جهانی تغییر می کند. در ایران نیز تغییرات قیمت طلای جهانی باعث افزایش قیمت ها بوده است. اما گاهی با کاهش قیمت جهانی طلا شاهد افزایش قیمت طلا در ایران بوده ایم. در ایران علاوه بر قیمت جهانی طلا عواملی نظیر قیمت دلار و تقاضا در بازار بر قیمت طلا اثرگذار هستند. در مجموع اگر بخواهیم به صورت موردی به تعدادی از عوامل دخیل در قیمت طلا در ایران بپردازیم به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • طلا یک سرمایه گذاری امن به حساب می آید و در همه دنیا در صورت ناآرامی و عدم اطمینان از اقتصاد، سرمایه گذاران سرمایه خود را به سمت طلا سوق می دهند.
 • عوامل سیاسی در همه جای دنیا تاثیر مستقیم بر بازارها دارند مخصوصا بازار طلا؛ بنابراین یک سرمایه گذار باهوش مداوم باید خبرهای سیاسی را بررسی کند.
 • در ایران از گذشته های خیلی دور طلا کالایی سرمایه ای محسوب می شده است، خانم های خانه دار با خرید زیورآلات علاوه بر زیبایی به سرمایه گذاری نیز می پرداخته اند. اما آمار جدید از کاهش تمایل زوج های جوان به خرید زیورآلات و پرداخت کارمزد و اجرت طلافروشان خبر می دهد. امروزه هوش مالی خانواده ها بهبود یافته و افراد راه های جایگزین برای خرید زیورآلات دارند، امروزه زوج های جوان به سرمایه گذاری در بازارهایی مانند بانک، ارز، طلای آبشده( آبشده)و… روی آورده اند.
 • در ایران بازار طلا بازاری موازی با بازارهایی نظیر مسکن، ارز، بانک، بورس و … محسوب می شود و معمولا از این بازارها اثرپذیر است. در این بین تاثیر ارز(دلار) بر دیگر بازارها غیر قابل انکار است به طوری که حدود ۱۰ ثانیه زمان نیاز است تا تغییرات دلار، قیمت طلا را تغییر دهد.
 • در سطح جهانی قیمت طلا بر اساس دلار ارزش گذاری می شود و با توجه به سیاست های چاپ پول آمریکا هرساله ارزش دلار در برابر طلا کاهش می یابد، همچنین نرخ بازگشت سرمایه در آمریکا تاثیر مستقیم بر قیمت طلا دارد.
 • بازار طلا در ایران شامل بازار سکه، بازار جواهرات زینتی و بازار طلای آبشده( آبشده) می شود. در این بین بازار سکه پرریسک ترین و بازار آبشده پرسود ترین محسوب می شود.
 • طلا و سکه در ایران همواره حباب قیمتی دارد که با توجه به شرایط این حباب منفی و یا مثبت می شود.
 • در حال حاضر مهمترین عامل اثرگذار در سطح جهانی بر قیمت طلا جنگ تجاری چین و آمریکا است. در ایران نیز قیمت دلار تاثیرگزارترین عامل محسوب می شود.

در آینده این مطلب بروزسانی  می شود…

بازر ، baazar ، طلای آبشده ، آبشده ، طلا ، پیش بینی قیمت طلا ، آبشده ، ابشده ، اپلیکیشن بازر

پیش بینی قیمت طلا  در ایران درماه پیش رو ۶آذر:

با توجه به ثباتی که در بازار دلار دیده می شود و اینکه دلار در کانال ۱۱ یا ۱۲ هزار تومان نوسان خیلی کمی داشته است به نظر می رسد تا پایان سال تغییر زیادی در قیمت دلار نخواهیم داشت. اگرچه هفته گذشته قیمت جهانی طلا کاهش یافت اما در با افزایش ناگهانی قیمت بنزین هیجان کاذبی برای خرید دلار ایجاد شد که کمی قیمت دلار را افزایش داد ولی در حال حاضر روند نزولی به خود گرفته و هیجانات فروکش کرده است. با در نظر گرفتن اینکه از لحاظ اقتصادی قیمت بنزین تاثیری بر قیمت طلا ندارد و با توجه به پیش رو داشتن انتخابات مجلس پیش بینی می شود که اقتصاد ثبات نسبی به خود بگیرد و قیمت ها تغییر زیادی نداشته باشد.

 اپلیکیشن سرمایه گذاری در طلای آبشده بازر راهی آسان برای سرمایه گذاری در بازار طلا 

خدمات بازر در یک نگاه:

 1. در لحظه طلای آبشده بخرید و بفروشید
 2. در صورت تمایل طلای خریداری شده را به صورت فیزیکی تحویل بگیرید.
 3. طلا به سایر کاربران انتقال داده و یا از آن ها دریافت کنید.
 4. با ارائه کد معرف به دوستان خود، با نصب اپلیکیشن توسط آن ها به صورت روزانه کسب درآمد کنید.
 5. همچنین گزارش تمامی تراکنش های پولی و طلایی خود را مشاهده کنید.

با دانلود اپلیکیشن بازر شما نیز می توانید از سرمایه گذاران بازار طلا باشید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3٫00 out of 5)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *