تحلیل تکنیکال طلا، با طلا دارایی خود را بیمه کنید!

تحلیل تکنیکال طلا، با طلا دارایی خود را بیمه کنید!

در۱ بهمن, ۱۳۹۸

نرخ جهانی طلا در کوتاه مدت و بلندمدت چقد نوسان خواهد کرد؟ برای پاسخ به این سوال به آخرین تحلیل تکنیکال سایت معروف FXStreet.com نگاهی می اندازیم.

سطح حمایتی(کمترین قیمتی که پیش بینی می شود) قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۵۵۳ دلار در هر اونس ( هر اونس ۳۱٫۱ گرم طلای خالص است)

در چندماه گذشته علی رقم خبر توافق فاز اولیه تجاری بین چین و آمریکا که منجر به افزایش ارزش دلار و کاهش کمی هم در قیمت طلا شد، سرمایه گذاران در سرتاسر دنیا نگران آینده این توافق هستند. ابهام موجود در آینده این توافق سرمایه گذاران را محتاط تر کرده و به سمت دارایی های امن مثل طلا می کشاند.

در چند روز اخیر و با انتشار آمار مثبت از وضعیت اقتصادی آمریکا، قیمت طلا نتوانست روند رو به رشد خود در گذشته را ادامه دهد و از رشد بازماند( در تحلیل قیمت طلا همواره توجه به این نکته که اقتصاد آمریکا و قیمت طلا با هم رقیب هستند ضروری است).

با انتشار اخبار مربوط به توافق اولیه تجاری بین چین و آمریکا و تعهد چین برای خرید ۲۰۰ میلیارد دلار کالا از آمریکا طی دو سال آینده ابتدا قیمت طلا کاهش یافت و گمانه زنی ها از ادامه کاهش قیمت طلا بر اثر این توافق بود اما در ادامه نگرانی های مربوط به عدم موفقیت این توافق و ابهام در توافق که از طرف چین بروز پیدا می کرد موجب افزایش تقاضا و قیمت طلا شد.

امروز ۲۱ ژانویه طلا بار دیگر شروع به رشد کرد و به قیمت ۱۵۶۸ دلار در هر اونس رسید. اما دلایلی که باعث رشد قیمت شد موارد زیر هستند:

شیوع ویروس جدید به نام کرونا در چین که تا کنون به بیش از ۲۰۰ نفر سرایت کرده است. در پی انتشار این اخبار برخی سرمایه گذاران واکنش نشان داده و به سمت دارایی امن مثل طلا روی آوردند.

سخنرانی امروز ترامپ در پنجاهمین نشست مجمع جهانی اقتصاد( نشست داووس) نیز نگرانی از رشد اقتصادی جهانی را بیشتر کرد، که می تواند باعث تقویت شدید طلا در سطح جهانی شود و تقاضا را برای طلا افزایش دهد.

قیمت طلا امروز در شرایط افزایش یافت که بازارهای مالی آسیا روند نزولی داشت و همچنین شاخص S&P futures نیز در پی انتشار اخبار ویروس در چین روند نزولی به خود گرفتند.

تحلیل قیمت طلا ، تحلیل تکنیکال طلا ، technical analysis gold ، طلا ، بازر ، بازرطلا ، طلای بازر ، بازرطلا، طلای آبشده ، آبشده ، آب شده ، baazar ، hfani ، Hfani، سایت بازر ، اپلیشن بازر ، پیش بینی قیمت طلا

در شرایط کنونی اگر بازیگران بازار طلا قیمت را بالاتر از ۱۵۶۴ دلار در هر اونس حفظ کنند، تمرکز بر خط مقاومت بعدی این فلز گرانبها خواهد شد یعنی ۱۵۷۳ دلار در هر اونس و اگر این روند ادامه داشته باشد در نهایت خط مقاومت سوم ۱۵۸۰ دلار در هر اونس خواهد بود.

اما از طرف دیگر اگر نرخ طلا روند نزولی به خود بگیرد خط حمایتی آن ابتدا ۱۵۵۳ و سپس ۱۵۵۰ و خط حمایت سوم آن نیز ۱۵۴۰ دلار در هر اونس است.

در حال حاضر طلا در محدوده ۱۵۶۵ دلار در هر اونس قرار دارد که رشد ۰٫۳۲ درصدی را نسبت به دیروز داشته است. در ایران نیز قیمت طلا امروز روند صعودی داشت و به قیمت ۲۱۵۱۰۰۰تومان در مثقال رسید و طلای ۱۸ عیار هم  ۴۹۸۰۰۰ تومان شد.

تحلیل قیمت طلا ، تحلیل تکنیکال طلا ، technical analysis gold ، طلا ، بازر ، بازرطلا ، طلای بازر ، بازرطلا، طلای آبشده ، آبشده ، آب شده ، baazar ، hfani ، Hfani، سایت بازر ، اپلیشن بازر ، پیش بینی قیمت طلا
” با سرمایه گذاری در طلا، دارایی های خود را بیمه کنید! ” اقتصاددان سایت کیتکو بزرگترین سایت فعال در حوزه طلا

دیوید روزنبرگ استراتژیست و اقتصاددان ارشد کیتکو گفت: با توجه به وضعیت نامعلوم اقتصاد جهانی سرمایه گذاران بهتر است همواره در کنار سایر سرمایه گذاری های خود، طلا را نیز در سبد سرمایه گذاری خود داشته باشند. نگهداری طلا می تواند سرمایه گذاری آن ها را از خطرات ناشی از بی ثباتی های سیاسی و جنگ های تجاری حفظ کند.

روزنبرگ معتقد است: نیروهای اصلی و ساختاری اقتصادی مدت زمان زیادی است که تاثیری بر بازار سهام نداشته اند و  این نقدینگی بسیار زیاد است که موجب افزایش شاخص سهام شده است.

وی در ادامه گفت: گرچه برخی آمارها به خصوص درباره بازار کار موجب کاهش نگرانی ها درباره اوضاع اقتصادی آمریکا شده ولی سرمایه گذاران باید فراتر از تیترهای رسانه ای به وضعیت واقعی اقتصاد آمریکا توجه کنند. غیر از مصرف بخش خصوصی، رشد چندانی در بخش تجاری و بازرگانی اقتصاد آمریکا وجود نداشته است. این رشد ضعیف اقتصادی به نفع آینده اقتصاد نخواهد بود.

اگر به تولید ناخالص داخلی آمریکا نگاه کنید، به این واقعیت می رسید که اقتصاد برای مدت زمانی هیچ گونه رشدی نداشته است. خطر وقوع رکود اقتصادی در آمریکا به شدت افزایش یافته است چرا که فدرال رزرو قادر به جبران خسارات ناشی از سیاست های پولی انقباضی در سال ۲۰۱۸ نبوده است. فدرال رزرو در سال ۲۰۱۹ اقدام به کاهش ۳ بار نرخ بهره کرده است و همچنان احتمال می رود که این روند را ادامه دهد.

همچنین جنگ تجاری بین چین و آمریکا نیز موجب کاهش رشد اقتصاد جهانی شده است. به نظر می رسد امضای توافق تجاری موقت بین آمریکا و چین تاثیر چندانی بر رشد اقتصادی نخواهد داشت نگرانی ها از رکود اقتصادی ادامه دارد. اقتصاد جهانی در یک وضعیت بی ثبات قرار دارد. بنابراین باید سبد سرمایه گذاری خود را بر اساس دارایی هایی بچینیم که درصورت شرایط آشفتگی و رکود اقتصادی کمترین ضرر به سرمایه ما وارد شود مثلا طلا و املاک و مستغلات. اما اگر برای سرمایه گذاری خود افق بیشتر از ۳ سال دارید در طلا سرمایه گذاری کنید.

طلای آبشده، آبشده، آب شده، طلا ، طلای آب شده ، Hfani ، Hf ani، بازر ، طلای بازر ، طلای جهانی ، انس طلا ، بازرطلا ، baazar ، ابشده ، نرخ طلا ، gold ، molten gold ، melted down gold ، facv، قیمت آبشده امروز ، نرخ آبشده ، آبشده فردایی ، پیش بینی قیمت طلا ، قیمت طلا سال 99 ، قیمت طلا 2020 ،
برای سرمایه گذاری در بازار طلا اپلیکیشن بازر را دانلود کنید.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *