بازر چه خدماتی ارائه می دهد؟

بازر چه خدماتی ارائه می دهد؟

در۳ آذر, ۱۳۹۸

بازر پلتفرمی برای خرید و فروش طلای آبشده ایجاد کرده است. طلای آبشده در ایران از زمان های گذشته به دلیل نداشتن اجرت و مالیات طرفداران زیادی داشته است و با توجه به اتفاقات اقتصادی در چند سال اخیر و افزایش بیش از اندازه تورم در ایران ایده اپلیکیشن سرمایه گذاری طلای آبشده بازر به ذهن بنیان گذار آن خطور کرد. طلای آبشده می تواند یک سرمایه گذاری مطمئن برای ایرانیانی که نگران از دست دادن ارزش دارائی خود هستند باشد، اما چالش اصلی این بازار نیاز بالا به سرمایه برای ورود به این بازار بوده است و افراد کمی توانایی حضور در این بازار و استفاده از فواید آن را داشته اند. بازر این مشکل را حل کرده و امکانی را فراهم کرده است که افراد با کمترین سرمایه بتوانند طلای آبشده بخرند و تا هر زمانی که بخواهند در اپلیکیشن خود ذخیره داشته باشند. بازر با طراحی اپلیکیشن برای این هدف سعی دارد امکانی را برای مخاطبین خود فراهم کند که بتوانند گاوصندوقی از طلا را در موبایل خود همراه داشته باشند. بازر در چشم اندازهای پیش روی خود تبدیل شدن به بازاری برای معامله طلای آبشده برای همه افراد می بیند.

خدمات اپلیکیشن بازر:

اولین موردی که در اپلیکیشن بازر افراد می توانند استفاده کنند دسترسی به بازار طلای آبشده در هر نقطه ای از کشور است. همچنین خرید و فروش لحظه ای طلای آبشده با قیمت های لحظه ای بازار تهران انجام می شود. افراد با خرید طلا در اپلیکیشن می توانند گاوصندوقی امن از سرمایه ی طلایی خود را همیشه همراه خود داشته باشند. همچنین افراد می توانند در صورت تمایل طلای موجود در اپلیکیشن بازر را به صورت فیزیکی دریافت نمایند. بازر این امکان را فراهم کرده است که افراد بتوانند با استفاده از نوسانات جهانی و داخلی کشور از این بازار سود ببرند.

خدمات بازر در یک نگاه:

  1. در لحظه طلای آبشده بخرید و بفروشید
  2. در صورت تمایل طلای خریداری شده را به صورت فیزیکی تحویل بگیرید.
  3. طلا به سایر کاربران انتقال داده و یا از آن ها دریافت کنید.
  4. با ارائه کد معرف به دوستان خود، با نصب اپلیکیشن توسط آن ها به صورت روزانه کسب درآمد کنید.
  5. همچنین گزارش تمامی تراکنش های پولی و طلایی خود را مشاهده کنید.
baazar ، بازر ، اپلیکیشن بازر ، طلای بازر

اما چرا طلای آبشده؟

طلای آبشده را اگر بخواهیم به ساده ترین شکل ممکن مطرح کنیم به این صورت است که: طلا و جواهرات کهنه بر اثر حرارت ذوب شده و به صورت قالب های کوچک طلای آبشده در می آیند. چرا طلای آبشده بر سر زبان ها افتاده و جزو یکی از گزینه های سرمایه گذاری در بین مردم مطرح است؟ طلا در صنعت طلاسازی در دنیا به صورت شمش های مشخصی با وزن و استاندارد تعیین شده مبادله می شود، اما در ایران به دلیل تعلق نگرفتن مالیات بر طلای آبشده و از طرفی وجود مالیات بر شمش های آماده باعث شده بازار مبادلات طلای آبشده رونق زیادی بگیرد. طلای آبشده به دلیل وابستگی جهانی قیمت تحت تاثیر کاهش ارزش ریال قرار نمی گیرد و اگر شخصی در زمان تورم طلا داشته باشد می تواند از کاهش ارزش دارائی خود جلوگیری کند. قیمت جهانی طلا نیز در ۴۰ سال گذشته رو به افزایش بوده است و پیش بینی های تحلیل گران بزرگ این عرصه نشان از افزایش قیمت در آینده نیز دارد.

همچنین وقتی شما طلای آب شده را می‌خرید به قیمت همان عیاری می‌خرید که روی آن انگ خورده است و در هنگام فروختن آن به قیمت همان عیار آبشده‌یتان می‌فروشید. این در حالیست که شما مصنوعات طلا با عیار ۱۸ یا همان عیار ۷۵۰ را از مغازه‌دار می‌خرید اما در هنگام فروختن همان طلا چون دیگر دست دوم محسوب می‌شود طلا فروشان آن را با عیار ۷۴۰ خریداری می‌کنند.

نکته‌ی مهم دیگری که سرمایه‌داران را جذب خرید طلای آب‎شده می‌کند فروختن راحت آن است، طلای آبشده جزو مواد خام و اولیه‌ی کارخانجات و گارگاه‌های سازنده‌ی طلا و طلافروشان است به همین خاطر می‌توان در هر زمانی آن را به راحتی فروخت.

عیار طلای آبشده بازر چند است؟ مانند عیار استاندارد طلا و جواهرات در ایران که همان ۱۸ عیار است برای طلای آبشده نیز ۱۸ عیار( یا ۷۵۰) معیار است ولی طبیعتا طلایی که از ذوب شدن چندین قطعه طلا بدست آمده ممکن است کمی بیشتر و یا کمتر از ۱۸ عیار باشد.

آیا خرید و فروش طلای آبشده قانونی است؟

با رونق گرفتن این بازار برخی خبرگزاری ها و رسانه ها به غیرقانونی بودن خرید و فروش آبشده (طلای آب شده) پرداختند اما بعد از این اخبار رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: «کسی نمی تواند افراد را به عدم خرید یک کالای خاص مجبور کند اما ورود افراد غیر حرفه ای به خرید طلای آبشده می تواند همراه با ضرر و زیان برای آن ها باشد.»  بنابراین خرید و فروش طلای آبشده قانونی است و طبیعی است که رونق این بازار کمی به مذاق بازار های طلا و جواهرات خوش نیاید.

با دانلود اپلیکیشن بازر شما نیز می توانید از سرمایه گذاران بازار طلا باشید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *