ماجرای کشف یک سرمایه گذاری طلایی

ماجرای کشف یک سرمایه گذاری طلایی

در, ۲۷ مرداد, ۱۳۹۸

روزهایی را می گذرانیم که به دلیل تحریم ها و فشارهای اقتصادی، نا امیدی و ترس غریبی در چشمان مردم موج می زند. همه جا صحبت از سرمایه گذاری روی طلا و دلار، ترامپ، تحریم ها، افزایش قیمت ارز و شرایط نابسامانی ست که امیدی به بهبود آن وجود ندارد. ” اوضاع بدتر نشه، بهتر نمیشه ” جمله ای که این روزها زیاد به گوشمان می خورد.

طلای آب شده

به تازگی حتی با شنیدن تحلیل های ناشیانه رانندگان تاکسی و مغازه داران هم ترسی تمام وجودم را فرا می گیرد. ترس از آینده و این که چه سرنوشتی در انتظارم است.

آیا وقتی درسم تمام شود، می توانم کاری پیدا کنم؟

آیا می توانم پس اندازی برای خود فراهم کنم؟

آیا قرار است بهترین روزهای جوانی م را در جنگ بگذرانم؟

حتی گاهی به مهاجرت فکر می کنم. به این که چگونه می خواهم با این پولی که به زحمت می توان آن را پس انداز نامید، برای گرفتن ویزا اقدام کنم؟

در افکارم غرق بودم که مهمان هایمان رسیدند. پس از کمی گپ و پذیرایی قبل از شام، بحث های سیاسی شروع شد ولی این بار با دفعات قبل فرق داشت. بحث داغ تر از همیشه بود و همه اعضای خانواده با جوش و خروش فراوان وارد بحث شده بودند.

خواستم مثل همیشه سرم را به بازی با بچه ها گرم کنم اما بیش تر از همیشه استرس داشتم. از خودم می پرسیدم مگر چه شده است که همه تا این حد به هیجان آمده اند؟ با نگرانی به صحبت هایشان گوش می کردم و منتظر شنیدن تنها یک جمله امید بخش بودم تا حتی برای یک دقیقه هم که شده، دلم کمی قرص شود.

طلای آب شده

برادرم که همیشه خوشحال بود و در خط مقدم بحث های سیاسی  حضور داشت، این بار ساکت نشسته بود و حرفی نمی زد. همه از کاهش عجیب قیمت دلار حرف می زدند و آرامشی گذرا وجودم را پر کرده بود. اما سکوت برادرم کمی عجیب به نظر می رسید. پس از اصرار خانواده به حرف آمد و گفت: چند ماه پیش تمام پس اندازش را صرف خرید دلار کرده و به امید بیش تر شدن قیمت آن و سود بیش تر، آن ها نفروخته است. کاهش قیمت دلار باعث شده که او با ضرر هنگفتی مواجه شود و این شکست، دلیل سکوت و کلافگی او است.

خرید طلا ، خرید طلای آب شده ، خرید طلا آنلاین ، قیمت طلا ، قیمت طلای آب شده ، قیمت هر گرم طلای آب شده

با این که با خرید و فروش دلار مخالف هستم و آن را خیانت به کشور می دانم اما نمی توانستم ناراحتی برادرم را ببینم.

تمام شب به او فکر می کردم.

به این که چگونه می توانست از نابود شدن سرمایه اش جلو گیری کند؟

آیا برای افزایش سرمایه، راه دیگری جز خرید و فروش دلار وجود ندارد؟

آیا اگر همان موقع سرمایه اش را به جای خرید دلار، در بازار دیگری سرمایه گذاری می کرد، احتمال سود و یا ضرر کم تر وجود داشت؟

در اینترنت راه های سرمایه گذاری مختلف را سرچ کردم. ساده ترین راه، پس انداز پول در بانک ها و دریافت سود بانکی است. اما با توجه به این که بانک ها به تازگی نرخ سود خود را کاهش داده اند، طبیعی ست که مردم به سمت بازارهای دیگر هجوم آورند

خرید طلا ، خرید طلای آب شده ، خرید طلا آنلاین ، قیمت طلا ، قیمت طلای آب شده ، قیمت هر گرم طلای آب

سپس درباره بازار بورس تحقیق کردم و متوجه شدم با وجود این که بازار بورس در مقایسه با سایر بازارها، بازدهی خوبی دارد اما سرمایه گذاری در آن مستلزم آشنایی با تحلیل صورت های مالی و مهارت خاصی است. ضمن این که بازار بورس بسیار متلاطم و بی ثبات بوده و از سرمایه گذاری های پر ریسک به شمار می آید. همچنین وجود باند بازی در سهام های شرکت های مختلف، موجب می شود که تنها افرادی خاص به سود و منفعت برسند.

خرید طلا ، خرید طلای آب شده ، خرید طلا آنلاین ، قیمت طلا ، قیمت طلای آب شده ، قیمت هر گرم طلای آب شده

هنگام گشت و گذار میان سایت های مختلف سرمایه گذاری، با بازاری آشنا شدم که پیش از آن از وجودش بی اطلاع بودم.

بازار طلا ی آب شده !

در بازر بخوانید:  طلای آب شده چیست؟

بورس، مسکن، سکه، ارز و … بازارهایی هستند که به گوش همه ما آشناست اما بازار طلای آب شده برایم تازگی داشت. صدها سوال به ذهنم هجوم آوردند.

طلای آب شده چیست؟

چگونه ساخته می شود؟

آیا در همه جای دنیا وجود دارد؟

چه کسانی قادر به سرمایه گذاری در آن هستند؟

همه چیز به نظرم گنگ و نا آشنا می آمد. با ذوق و شوق فراوان به تحقیق درباره طلای آب شده مشغول شدم.

طلایی که یک بار ساخته شده، به فروش می رسد و پس از استفاده و فروش مجدد به طلا فروشان، در کارخانه طلاسازی ذوب می شود و به چرخه تولید باز می گردد، طلای آب شده می گویند.

خرید طلا ، خرید طلای آب شده ، خرید طلا آنلاین ، قیمت طلا ، قیمت طلای آب شده ، قیمت هر گرم طلای آب شده

 سرمایه گذاری در این بازار کمی برایم عجیب به نظر می آمد. به یاد مادربزرگم افتادم که همیشه مقدار زیادی النگو، انگشتر، گوشواره و سرویس های طلا را جمع آوری می کرد و آن ها را سرمایه خود برای روز مبادا می دانست.

سوالی که داشتم این بود که برای سرمایه گذاری روی طلا چرا طلای آب شده به صرفه تر از زیورآلات آن است؟

پس از کمی جست و جو متوجه شدم که زیورآلات شامل هزینه ساخت و مالیات می شود. بنابراین خرید زیورآلات صرفا برای لذت بردن از زیبایی طلا توصیه می شود و برای سرمایه گذاری، بهتر است به سراغ  طلای آب شده برویم.

سرمایه گذاری رو طلای آب شده، منطقی به نظر می آمد.

اما چگونه می توانستم برادرم را متقاعد کنم که به جای ارز به سمت بازار طلای آب شده برود؟

خرید طلا ، خرید طلای آب شده ، خرید طلا آنلاین ، قیمت طلا ، قیمت طلای آب شده ، قیمت هر گرم طلای آب شده

با جمع بندی مطالب چند سایت مختلف، توانستم دلیل و منطقی برای ریسک کمتر سرمایه گذاری روی طلا را بیابم.

همان طور که می دانیم قیمت همه کالاها از جمله طلا به دلار است. هنگامی که ما بر روی دلار سرمایه گذاری می کنیم، صرفا وارد بازار دلار می شویم. اما وقتی سرمایه خود را صرف سرمایه گذاری روی طلا می کنیم، هم زمان وارد بازار طلا و بازار دلار می شویم.

به سرعت به سایت قیمت های روز طلا و ارز مراجعه کردم. متوجه شدم که اگر یرادرم به جای ارز روی طلای آب شده سرمایه گذاری می کرد، اگر سود نمی کرد با ضرری هم مواجه نمی شد. دلیل آن بسیار ساده است. افزایش هم زمان انس جهانی، زیان وارد شده به دلیل کاهش قیمت دلار را پوشش می داد.

به این بازار علاقه مند شدم و خودم را تصور کردم که با سرمایه گذاری در طلای آب شده  به همه آرزوهایم رسیده ام. برای خودم کسب و کاری راه انداختم، ماشین مورد علاقه ام را خریده ام و هر وقت که اراده کنم می توانم برای مهاجرت اقدام کنم.

خرید طلا ، خرید طلای آب شده ، خرید طلا آنلاین ، قیمت طلا ، قیمت طلای آب شده ، قیمت هر گرم طلای آب شده

اما این دل خوشی بسیار زودگذر بود و تمام امید و آرزوهایم به سرعت نقش بر آب شدند زیرا متوجه شدم کوچک ترین قطعات قابل تولید طلای آب شده حداقل ۴۰-۳۰ گرم بوده و برای خرید آن به حداقل ۱۵ میلیون پول نیاز است.

اما در این بین سایتی به نام بازر را دیدم که به نظر می آمد این مشکل را حل می کرد. در اپلیکیشنی که طراحی کرده اند می توان طلای آب شده را به صورت گرمی خریداری کرده و آن را به قیمت روز فروخت و به این ترتیب این امکان وجود دارد که با کمتر از ۵۰۰ هزار تومان، سرمایه گذاری را آغاز کرده و پس انداز هرچند اندک خود را چندین برابر کنیم.

بار دیگر امید تمام وجودم را پر کرد اما سعی کردم زیاد از حد رویا پردازی نکنم و به جای آن به تحقیق درباره بازارهای مختلف مشغول شوم و همان طور که این سرمایه گذاری طلایی را کشف کردم، سایر راه های سرمایه گذاری موفق را نیز بیابم.

.

اپلیکیشن بازر سرمایه‌گذاری در بازار طلا را برای همه آسان کرده است. شما به راحتی می‌توانید در هر لحظه طلای آب شده را خریداری کرده و بفروشید.

همین الان اپلیکیشن بازر را دانلود کرده و از سرمایه‌گذاری در بازار پرسود طلای آب شده لذت ببرید.

مقالات مرتبط :

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1٫00 out of 5)
Loading...
یک نظر
  • با سلام. بهتر است طلای آب شده را بصورت شمش خریداری نمایند . کلیه اطلاعات آن در سامانه ای ثبت میشود و تلفن گویا هم دارد. در هنگام خرید و فروش میتوان از آن استعلام گرفت و بعد اقدام نمود.

    Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *