پیش بینی قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ ! درخشش طلای ۸۵۰ هزار تومانی !

پیش بینی قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ ! درخشش طلای ۸۵۰ هزار تومانی !

در۲۳ دی, ۱۳۹۸

سال ۲۰۲۰ میلادی برای سرمایه گذاران بازار طلا به خوبی شروع شد و طلا روند صعودی خود در سال ۲۰۱۹ را ادامه داده است و اصلی ترین دلیل آن افزایش تنش بین آمریکا و ایران در خاورمیانه است. در نظرسنجی این هفته سایت کیتکو از سرمایه گذاران اصلی بازار طلا  در مورد پیش بینی قیمت طلا این سوال پرسیده شد که ” قیمت طلا در پایان سال ۲۰۲۰ میلادی چقدر است؟ “

نتیجه این نظرسنجی پیش بینی های فعالین بازار طلا را دچار دگرگونی کرد. در این نظرسنجی ۱۷۴۹ نفر از بزرگترین سرمایه گذاران شرکت کردند که نتایج به صورت زیر است :

 • بیش از ۸۰ درصد از شرکت کنندگان قیمت ۱۶۰۰ دلار در هر اونس را برای طلا در پایان سال ۲۰۲۰ میلادی پیش بینی کردند.
 • یک چهارم از شرکت کنندگان در این نظرسنجی یعنی ۴۳۹ نفر، ۲۰۰۰ دلار در هر اونس(حدود ۸۵۰ هزار تومان با قیمت ۱۳۰۰۰ هزار تومان دلار در بازار آزاد) را برای پایان سال ۲۰۲۰ پیش بینی کرده اند.
 • تنها ۹ درصد از شرکت کنندگان یعنی ۱۵۲ نفر قیمت طلا در پایان سال ۲۰۲۰ را کمتر از ۱۵۰۰ دلار پیش بینی کردند.

این نظرسنجی در واقع در نتیجه افزایش شدید قیمت طلا به میزان ۱۹ درصد در سال ۲۰۱۹ میلادی است و دلیل آن هم ترس از رکود اقتصاد جهانی و سیاست های پولی و مالی در سطح جهان است که در سال ۲۰۲۰ هم تغییری نکرده است. البته در نتیجه نظرسنجی سال گذشته کیتکو این افزایش قیمت پیش بینی شده بود.

طلای آبشده، آبشده، آب شده، طلا ، طلای آب شده ، Hfani ، Hf ani، بازر ، طلای بازر ، طلای جهانی ، انس طلا ، بازرطلا ، baazar ، ابشده ، نرخ طلا ، gold ، molten gold ، melted down gold ، facv، قیمت آبشده امروز ، نرخ آبشده ، آبشده فردایی ، پیش بینی قیمت طلا ، قیمت طلا سال 99 ، قیمت طلا 2020 ، kitco.com

با توجه به شرایط کنونی تحلیل گران وال استریت و همچنین تحلیل گران بازار طلا به همراه چندین بانک بین المللی از جمله Goldman Sachs ،  TD Securities و ABNAMRO قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ را بیشتر از ۱۶۰۰ دلار در هر اونس پیش بینی کرده اند( این تحلیل قبلا در بازر منتشر شده است که می توانید آن را تحت عنوان ” پیش بینی قیمت طلا در سال ۱۳۹۹: بخریم یا نه؟” مطالعه نمایید).

در همین راستا یکی از تحلیل گران بانک Goldman Sachs درباره پیش بینی قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ یا همان ۱۳۹۹ نوشته است که: ” وقتی خرید ۷۵۰ تنی طلا توسط بانک مرکزی آمریکا و روند دور شدن کشور های جهان از دلار را کنار هم می بینم، این خرید را حرکت بانک مرکزی به سمت سرمایه گذاری امن تر می دانم و این یعنی افزایش قیمت طلا در سال ۲۰۲۰٫”

همچنین فدرال رزوو آمریکا هم چنان نرخ بهره را پایین نگه داشته است که این به معنای جذابیت پایین بازار سرمایه گذاری بورس آمریکا و تمایل سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری های امن تر مانند طلا است.

ژوان کارلوس رئیس شورای جهانی طلا (World Gold Council)  درباره قیمت طلا گفت: “ریسک سرمایه گذاری در بازارهای سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران تغییر کرده است و با توجه به افزایش خطرات سرمایه گذاری( افزایش تنش ها در خاورمیانه، جنگ تجاری چین و آمریکا، روند دور شدن از دلار توسط قدرت های بزرگ اقتصادی مثل چین، روسیه ، برزیل ، هند و …) سرمایه گذاران در سرتاسر دنیا به سرمایه های امن روی می آورند و افزایش تقاضا برای طلا در سال ۲۰۲۰ باعث افزایش قیمت آن خواهد شد.”

طلای آبشده، آبشده، آب شده، طلا ، طلای آب شده ، Hfani ، Hf ani، بازر ، طلای بازر ، طلای جهانی ، انس طلا ، بازرطلا ، baazar ، ابشده ، نرخ طلا ، gold ، molten gold ، melted down gold ، facv، قیمت آبشده امروز ، نرخ آبشده ، آبشده فردایی ، پیش بینی قیمت طلا ، قیمت طلا سال 99 ، قیمت طلا 2020 ،

جمع بندی

در ایران با توجه به شرایط نه چندان خوب اقتصادی کشور و تورم افسارگسیخته افراد به دنبال راهی برای حفظ ارزش دارایی خود هستند. با توجه به مطالبی که عنوان شد طلا می تواند نه تنها دارایی شما را حفظ کند بلکه در سال ۲۰۲۰ شاهد افزایش قیمت طلا به بیش از ۸۵۰ هزارتومان( البته با قیمت ۱۳۰۰۰ تومان برای دلار در بازار آزاد) خواهیم بود. از بین منسوجات طلا( جواهرات، سکه، طلای آبشده) طلای آبشده بهترین گزینه برای حفظ ارزش دارایی است چون:

 • مالیات ندارد: هیچگونه مالیاتی بر خرید و فروش طلای آبشده وضع نشده است.
 • اجرت ندارد: طلای آب شده اجرتی بابت ساخت نداد.
 • حمل و نگهداری آسان: نسبت به سایر سرمایه گذاری ها طلای آب شده نگهداری آسان تر و کم هزینه تری دارد.
 • قیمت طلا توسط دولت تعیین نمی شود و دولت نمی تواند تاثیر زیادی بر این بازار داشته باشد(البته قیمت سکه معمولا توسط دولت تعیین می شود).
 • قیمت آبشده و طلا تحت تاثیر مستقیم تغییرات قیمت دلار است و میتواند جایگزینی برای دلار باشد چون هم نوسانات دلار را دارد و هم امکان تقلب در آن کمتر وریسک خیلی کمتری نسبت به دلار متوجه سرمایه گذار می شود.
 • طلا را دارایی شرایط جنگ می گویند، در شرایط بحرانی سیاسی و اقتصادی سرمایه گذاران برای حفظ سرمایه خود به سمت بازارهای با سرمایه گذاری امن مانند فلزات گرانبها و مخصوصا طلا روی می آورند.
 • طلای آبشده به هیچ عنوان کهنه نمی شود و ارزش طلای آن بر اساس نرخ روز محاسبه می شود.
 • طلا تحت هر شرایطی(جنگی ، ریزش شدید قیمت ها و …) قابل فروش است.
 • آب شده در هر جای دنیا می تواند به نقدینگی تبدیل شود.
 • بیش از ۸۰ درصد معاملات طلا در سال ۱۳۹۷ مربوط به خرید طلای آبشده توسط سرمایه گذران است.
 • طلا در اقتصاد ایران: از اول انقلاب اسلامی بیشترین ضریب بازدهی با ریسک کم مربوط به طلا بوده است.

در مجموع با توجه به شرایط فعلی و نکاتی که در بالا ذکر شد، خرید طلا برای سرمایه گذاری در شرایط فعلی گزینه مناسبی به نظر می رسد.

طلای آبشده، آبشده، آب شده، طلا ، طلای آب شده ، Hfani ، Hf ani، بازر ، طلای بازر ، طلای جهانی ، انس طلا ، بازرطلا ، baazar ، ابشده ، نرخ طلا ، gold ، molten gold ، melted down gold ، facv، قیمت آبشده امروز ، نرخ آبشده ، آبشده فردایی ، پیش بینی قیمت طلا ، قیمت طلا سال 99 ، قیمت طلا 2020 ،
برای شروع سرمایه گذاری در بازار طلای آبشده می توانید از اپلیکیشن بازر استفاده کنید.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
نظرات
 • سلام الان طلا بخریم خوبه یا بد؟

  Reply
  • سلام کاربر گرامی، با توجه به پیش بینی هایی که بازیگران اصلی بازار ارائه داده اند، طلا رشد قیمتی خوبی خواهد داشت، بنابراین می تواند گزینه خوبی برای سرمایه گذاری در شرایط فعلی اقتصادی باشد. برای خرید و سرمایه گذاری در بازار طلا هم بهترین گزینه همان طلای آبشده هست.

   Reply
   • سلام.الان باقیمت طلای هرگرم ۵۱۰۰۰۰ تومان ایا عقلانی هست ک شروع به خرید طلا کنیم؟ایا تا عید ریزش ندارد؟

    Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *