طلافروش معروف، راز خرید طلا را فاش کرد

طلافروش معروف، راز خرید طلا را فاش کرد

در۲۷ مرداد, ۱۳۹۸

حتما برای شما نیز پیش آمده که هنگام خرید طلا با مشکلاتی از قبیل حمل و نقل، خرید از فروشنده معتبر، فروش و خرید به موقع طلا و … روبرو شده باشید. اما همیشه سرگذشت افراد خوش اقبالی که به صورت کاملا تصادفی به افراد دانا و قابل اعتماد برخورد داشته اند بسیار جالب است. برای نمونه:

آقای مرادی به دلیل سکته قلبی به بیمارستان افتاده است. زمانی که از او دلیل سکته اش را پرسیدم توضیح داد: من ۶ ماه پیش، ماشین و خانه ام را فروختم و به دلار تبدیل کردم.

زمانی که قیمت دلار به ۴ هزار تومان رسید آن زمان عموم جامعه تصور می کردند که قیمتش به مرز ۵ هزار تومان می رسد. من هم سعی کردم که سرمایه ام را تبدیل به دلار کنم و از فقیر شدن خودم و خانواده ام جلوگیری کنم. زمانی که  قیمت این ارز پرکاربرد ۳هزارتومان را هم رد کرد، چیزی در حدود ۲۵درصد دارایی مان را که در طول سالیان خودم و همسرم به دست آورده بودیم، را از دست دادیم.

زمانی که از او شغلش را پرسیدم، پاسخ داد که دبیر بازنسته آموزش و پرورش هستم. از او جویا شدم که شما سواد و دانش سرمایه گذاری دارید(؟) پاسخ داد: سواد مالی ندارم و گفت پسرم به من فشار آورد که همه ی دارایی مان را به دلار تبدیل کنیم تا ما هم در این بازار سود کسب کنیم.

بهترین شیوه سرمایه گذاری

خرید طلای آب شده، طلای آب شده

آقای مرادی در تنها سرمایه گذاری زندگی اش، شکست خورده بود و سهم بزرگی از اموالش را از دست داده بود. پس از آن سرمایه گذاری نافرجام آقای مرادی بسیار از سرمایه گذاری می ترسید؛ بنابراین هیچ سرمایه گذاری جدیدی انجام نمی داد.

ترس وی از سرمایه گذاری طبیعی است. ممکن است هر کسی در زندگی اشتباه کند، ممکن است من هم در شغل ام و مسائل مالی اشتباه های فراوانی داشته باشم ولی همیشه سعی کرده ام که از اشتباهاتم درس بگیرم.

پس از آشنایی اتفاقی من با آقای مرادی، بسیار دوست داشتم بتوانم به او کمکم کنم تا زندگی خود را دوباره بسازد. این دوست عزیز من اصلا علاقه مند به شناختن راه های سرمایه گذاری و کسب درآمد نبود. من هم وقتی تنفر و ترس او را به مسائل  مربوط به سرمایه گذاری دیدم، او را آزار نمی دادم و وارد مسائلی که باید می دانست نمی شدم.

با گذر زمان بارِ دیگر ما شاهد جهش قیمت ها بودیم. اما این بار آقای مرادی در این گرداب اتفاقات و حوادث،  بدون عکس العمل خاصی خود را به دستِ این طوفان سپرده بود و بسیار راضی و خرسند بود که سرمایه اش را حفظ کرده است.

آقای مرادی تصور می کرد که سرمایه اش را حفظ کرده است ولی در حقیقت مقداری از سرمایه خود را دوباره از دست داده بود.

خرید طلای آب شده، سرمایه گذاری در طلا

بعد این اتفاقات بود که زوج جوانی پیش من آمدند. آقای مرادی آن ها را که خواهرزاده ی او بودند به من معرفی کرده بود. آن ها زوج جوانی بودند که آرزوی خرید خانه داشتند. نام خانواده آن ها محتشمی بود و هر دو کارمند اداره ای دولتی بودند که مشابه هم حقوق دریافت می کردند.

آن ها در ابتدای ازدواج تصمیم گرفته بودند که مخارج خانواده خود را به صورت کامل، تقسیم کنند و تا زمانی که بتوانند خانه خود را بخرند در طبقه پایین، منزل ِ پدرِ آقای محتشمی زندگی کنند.

مرد خانواده پس انداز پول خود را در بانک با سود ثابت، سرمایه گذاری کرده بود و همسر ایشان پس اندازش را صرف خرید طلا زینتی می کرد. آن ها زمانی که به عروسی خواهر خانم آقای محتشمی در شهرستان رفته بودند، منزلشان مورد سرقت قرار گرفت. بخشی از طلای خانم محتشمی که آن را به همراه خود برای عروسی نبرده بود، دزدیه شد. آن ها فقط طلای شان را از دست نداده بودند در حقیقت دزد بخشی از آرزوی خرید مسکن آن ها را به همراه خود برده بود.

زندگی آن ها در آستانه فروپاشی بود. آقای محتشمی مدام از همسرش گله می کرد که چرا پول خود را صرف خرید طلا کرده است و می گفت کاش او هم پولش را در بانک پس انداز کرده بود.

آن ها بر طبق تجربه فهمیده بودند که بسیاری از اوقات تورم از سود پرداختی بانک ها بیشتر می شود. این به معنی از دست دادن بخشی از سرمایه در هنگام جهش های تورمی است و به دنبال جایگزینی برای سرمایه گذاری خود بودند.

من به آن ها سرمایه گذاری در طلا را پیشنهاد دادم ولی آن ها می گفتند: زمانی که قصد تبدیل طلا به تومان را داریم همیشه مبلغ زیادی را تحت عنوان سود،اجرت و مالیات بر ارزش افزوده بر می دارید و طلا سرمایه گذاری مناسبی نیست. درست می گفتند زیرا تبدیل طلا به تومان هزینه بردار است و علاوه بر سختی نگهداری طلا، علاقه ای به آوردن و بردن طلا به طلا فروشی از ترس دزدی و سختی حمل و نقل نیز نداشتند.

آن ها زمانی که به من مراجعه کردند دغدغه خرید خانه داشتند زیرا نمی دانستند چگونه سرمایه گذاری کنند تا بتوانند خانه ای برای خودشان پس از سال ها بخرند، من که بخش عمده ای از عمر خودم را در طلا فروشی گذرانده بودم طلا را به آن ها معرفی کردم اما آن ها از خرید طلا می ترسیدند. دلایل ترسشان هم از دزدیدن طلا بود. آن ها از من سوالاتی پیرامون حمل، خرید و فروش طلا می پرسیدند.

خرید طلای آب شده، سرمایه گذاری در طلا

پاسخ سوالات شان به نظرم پاسخ سختی بود. من به آن ها طلای آب شده را باید معرفی می کردم که خود  مشابه یک راز، بین طلا فروشان است. من به آن ها گفتم طلای آب شده.

طلا آب شده چیست؟

آقای محتشمی پرسید:

“طلای آب شده” چیست؟ من توضیح دادم، طلایی که ذوب می‌شود طلای آبشده نامیده می‌شود.

قطعات طلای آب شده، بین کارخانجات طلاسازی و طلافروشان جا به جا می‌شوند و مواد اولیه‌ای است که مورد نیاز صنف ما است تا در ساخت طلا و تبدیلش به زیورآلات استفاده شود. خانم‌ها طلاهای کهنه یا شکسته خود را به ما می‌فروشند. ما این طلاها را که احتمالا عیار( خلوص) های متفاوتی دارند، ذوب می‌کنیم و به کارگاه های طلا سازی می دهیم.

کارگاه طلاسازی هم برای رسیدن آن  طلای آبشده به عیار( خلوص) مطلوب، دوباره ذوب اش می‌کنند و در صورت نیاز به آن طلای خالص می افزایند.

آن ها از من تقاضای خرید طلای آب شده را کردند، من هم به آن ها گفتم بهتر است این راز بین من و شما باشد.

خانواده محتشمی سرمایه خود را پس انداز می کردند و زمانی که معادل ۳۰ گرم می شد، پیش من می آمدند و خرید طلا آب شده را انجام می دادند. من به آن ها توضیح دادم که ۳۰ گرم، کمترین مقداری است که می توان طلای آب شده را در بازار خرید زیرا کمتر از آن مقدار هیچ کارگاهی به  طلای آب شده کد( انگ) را نمی تواند حک کند.

خانواده محتشمی سپس با پس انداز طلا های آب شده توانستند صاحب خانه مورد علاقه شان شوند و طلا های آب شده را نزد من آوردند و من معادل تومانی آن را تقدیم شان کردم و با وجود جهش دوباره قیمت، آن ها توانستند مسکن خود را بعد مدت ها تهیه کنند.

خرید طلا آب شده، شما را به آرزوهایتان می رساند

آقای محتشمی، بعد از خرید خانه دوباره به من مراجعه کرد و از من بی نهایت تشکر کرد زیرا گمان می کرد من به آن ها لطف کرده ام.

من نیز در پاسخ او گفتم، من که برای شما کاری نکردم، شما خود خواستید که خانه بخرید و خود تلاش کردید. من فقط شما را راهنمایی کردم.

بعد از مدت ها آقای مرادی سراغ من آمد و پرسید: تو چه راهنمایی به خواهر زادم ام کردی که او توانست، خانه ی مد نظرش را بخرد و تا این حد از تو متشکر باشد؟

در مجموع به نظر می رسد مناسب ترین شیوه سرمایه گذاری افراد با سرمایه های خُرد در کشور ما طلا باشد. با سرمایه گذاری بر طلای آب شده، هر فرد می تواند سرمایه خود را در طول زمان حفظ کنند و نگذارد که سیلِ تورم، پول اش را به همراه خود ببرد و در جیب افراد سفته باز بریزد

منم به دوست عزیزم، آقای مرادی گفتم:

همان چیزی را به آن ها گفتم، به تو نیز زمانی که در بیمارستان بودی خواستم بگویم و ترسیدم که با من بد برخورد کنی و زمانی که با هم دوست شدیم و سعی داشتم برایت توضیح بدهم، ناراحت و پریشان می شدی و می گفتی دیگر سرمایه گذاری، انجام نمی دهم و قصد ندارم به این بحث ها توجه کنم.

من طلای آب شده را به آن ها معرفی کردم. همان چیزی که به تو کمک می کند که دوباره به خواسته هایت برسی.

طلای آب شده، زیبایی ثروتتان را همیشگی می کند

در شرکت بازر، سعی بر آن شده که بتواند خرید امن و در حداقل زمان ممکن را از طریق اینترنت برای مردم ایران، فراهم کند.

از طریق پروتکل های امنیتی، طلا ی موجود در اپلیکیشن شما، در صورتی که، موبایل شما مورد سرقت قرار بگیرد، می تواند امنیت طلای شما را حفظ کند.

از عمده ترین قابلیت های آن، خرید و فروش طلا از محیطی حتی خارج از ایران نیز است. شما توسط موبایل خود نیز می توانید هر مقدار طلا را بخرید و بفروشید و سعی کنید که  دائما از شرایط موجود در بازار سود کنید و خرید طلای آب شده بی اجرت با هر مقدار و پولی که میتوانید بخرید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *