پیش بینی قیمت طلا ، طلای آب شده ، آب شده ، بازر ، طلای بازر ، baazar ، melted gold

به گزارش سایت کیتکو، وارن بافت تحلیل گر بزرگ آمریکایی و بورس بازر مشهور در حرکت بی سابقه ای بخشی از سرمایه خود را به سرمایه گذاری در بازار طلا آورد. بافت یکی از بزرگترین بورس بازهای ایالات متحده است و این خبر از آن جهت اهیمت زیادی دارد که نشان دهنده سطح اعتماد به اقتصاد آمریکا است. بافت که چندی پیش در یکی از سخنرانی های خود سرمایه گذاری در طلا را به تمسخر گرفته بود، حال بخشی از سرمایه خود را به این بازار آورده است.

بافت یکی از بزرگترین سرمایه گذاران و اقتصاددانان آمریکایی است که پنجمین فرد ثروت مند جهان است. همچنین وارن وارن بافت تمامی ثروت خود را از بازار سهام به دست آورده است و به نحوی سمبل و نماد بازار سهام در جهان شناخته می شود. بافت در گزارش جدید خود اعلام کرده است که سهام های بانکی را فروخته است و به جای آن در بازار طلا سرمایه گذاری کرده است.

خروج وارن بافت از بازار سهام بانکی چه معنایی می تواند داشته باشد؟

بافت که از بزرگان بازار سهام به حساب می آید، به تنهایی می تواند قیمت یک سهام را در بازار جابجا کند و به اصطلاح جزو نهنگ های بازار سهام است. نهنگ های بازار به سهامدارانی گفته می شود که می توانند به تنهایی بر قیمت سهام اثر بگذارند و قیمت را کم یا زیاد کنند. معمولا رفتار نهنگ های بازار به نحوی نشان دهنده روند کلی بازار است و حرکت آن ها به سمت هر سهمی می تواند با افزایش قیمت آن سهم همراه باشد.

به همین دلیل خروج بخشی از سرمایه وارن بافت و ورود آن به بازار طلا به نوعی سیگنالی برای سایر سهامداران است. حرکت بافت به سمت بازار طلا در واقع می تواند نشانه ای از اطمینان کم به اقتصاد آمریکا باشد و هشداری برای رکود اقتصادی به شمار می آید.

بلومبرگ در این باره می نویسد: فروش سهام بانکی ها وقتی نرخ بهره پایین باشد امری طبیعی به حساب می آید، اما روی آوردن به طلا حرکتی است که نشان دهنده نوعی ترس در بازار است و مخصوصا زمانی که یک سرمایه گذار با تجربه مانند وارن بافت این اقدام را انجام دهد، قطعا برای سایر سرمایه گذاران پیامی در بر دارد.

نکته وارن بافت چندین بحران مالی را پشت سر گذاشته است و با ماهیت بحران ها کاملا آشنایی دارد. جالب اینجاست که بافت در یک مصاحبه در سال ۲۰۱۸ سرمایه گذاری در طلا را اینگونه تمسخر می کند:” فرض کنید شرایط بازار به شدت خراب است و شرایط بدی بر بازار حکمفرماست و شما مقداری پول دارید و تعدادی شمش طلا می خرید. این در حالی است هر سال نوآوری های جدید و سودآور به بازار عرضه می شود که سود خوبی برای سرمایه گذاران خود به همراه دارد. شما به شمش های خود که در گاوصندوق نگاه می کنید و منتظر هستید تا اتفاقی قیمت ها را تغییر دهد، در حالی که شمش های طلای شما چیزی تولید نمی کند.”

سرمایه گذاری، پیش بینی قیمت طلا ، طلای آب شده ، آب شده ، بازر ، طلای بازر ، baazar ، melted gold
سرمایه گذاری در طلا توسط شرکت تحت مالکیت وارن بافت علامت  چه چیزی می تواند باشد؟

بافت به عنوان نماد بازار بورس و سهام در سرتاسر جهان شناخته می شود، همچنین افراد از او به عنوان یکی از بزرگترین باورمندان به اقتصاد آمریکا شناخته می شود. اما در شرایط فعلی شاهد حرکت بی سابقه بافت به سمت طلا هستیم و سرمایه وارن بافت از بانکی ها خارج شده و ۱۳ میلیارد دلار وارد بازار طلا کرده است. چرخش وارن بافت به سمت بازار طلا می تواند کاهش اعتماد بافت به شرایط اقتصادی آمریکا باشد. بافت که در سخنرانی های متعدد به اقتصاد آمریکا باور داشته باشته است و جمله ” هیچ چیز نمی تواند آمریکا را متوقف کند” را تکرار کرده است، اکنون به سمت بازار طلا روی آورده است و در عقیده های قدیمی خود تجدید نظر کرده است. سرمایه گذاری در طلا نمی تواند نقض کننده عقیده قبلی وارن بافت درباره اقتصاد آمریکا باشد، اما می تواند این پیام را منتقل کند که بحران اقتصادی در آمریکا همچنان ادامه خواهد داشت. اگرچه مشخص نیست سرنوشت بازارهای سهام چه خواهد شد، اما چیزی که جالب است این است که این اقدام وارن بافت می تواند قیمت طلا را افزایش دهد.

طلای آب شده ، آب شده ، بازر ، طلای بازر ، baazar ، melted gold