قیمت طلا ، طلای آب شده ، آبشده، خرید آبشده ، baazar، بازر ، بازار طلا ، خرید آبشده

هر هفته بزرگترین سایت حوزه طلا در جهان،کیتکو ، نظر سنجی در مورد افزایش و یا کاهش قیمت طلا برگزار می کند. این سرمایه گذاری که بین سرمایه گذاران خرد و تحلیل گران حرفه ای وال استریت انجام می شود، معمولا معیاری است برای پیش بینی روند طلا در هفته پیش رو. در ایران نیز قیمت طلا از تغییرات جهانی قیمت جدا نیست و شدیدا به قیمت اونس جهانی طلا( هر اونس معادل ۳۱.۱ گرم طلای خالص) وابسته است. بنابراین برای سرمایه گذاران این حوزه می تواند چراغ راه خوبی برای تصمیم گیری باشد.

عاملی که در چند هفته اخیر رشد اونس جهانی طلا را رقم زده است سیاست تسهیل پولی(Quantitative Easing) توسط بانک مرکزی آمریکا است. این سیاست که به معنای تزریق نقدینگی بیشتر به چرخ اقتصاد است، باعث کاهش ارزش دلار در برابر طلا می شود و در نتیجه قیمت و ارزش طلا هر دو رشد می کنند. در کنار عامل تسهیل پولی عواملی نظیر: افزایش نرخ بیکاری در آمریکا، آمار بد اقتصادی، کاهش بخش خرده فروشی در آمریکا نیز کاهش ارزش دلار را در پی داشته است.

نظرسنجی کیتکو بین کارشناسان حرفه ای مالی از وال استریت و سرمایه گذاران خرد برگزار می شود. در این نظر سنجی علاوه بر پیش بینی قیمت آتی طلا، تحلیل گران حرفه ای نظر خود نسبت به وضعیت بازار را نیز بیان می کنند. در نظرسنجی این هفته کیتکونیوز ۱۴ نفر از تحلیل گران حرفه ای وال استریت و ۱۰۸۸ نفر از سرمایه گذاران خرد شرکت کرده اند، که در نتیجه این نظرسنجی موارد زیر بدست آمد.

نتیجه نظرسنجی از ۱۴ نفر از وال استریت:

  • از ۱۴ نفر ۱۰ نفر یعنی ۷۱% افراد به افزایش قیمت طلا رای داده اند.
  • از ۱۴ نفر ۲ نفر یعنی ۱۴% افراد به کاهش قیمت طلا رای داده اند.
  • از ۱۴ نفر ۲ نفر یعنی ۱۴% افراد روندی متعادل را برای قیمت طلا پیش بینی کرده اند.

نتیجه نظرسنجی از ۱۰۸۸ نفر از سرمایه گذاران خرد:

  • از ۱۰۸۸ نفر شرکت کننده دراین نظرسنجی ۷۵۰ نفر معادل ۶۹% به افزایش قیمت طلا رای داده اند.
  • از ۱۰۸۸ نفر ۱۷۹ نفر معادل ۱۶% به کاهش قیمت طلا رای داده اند.
  • از ۱۰۸۸ نفر ۱۵۹ نفر نیز روندی خنثی برای طلا پیش بینی کرده اند.

سایت کیتکو، kitco ،طلای آبشده ، آب شده ، baazar، بازار طلا ، بازر ، خرید آب شده ، آبشده

در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته گذشته بیشتر کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران خرد افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرده اند. بهای معاملات آتی طلا در هفته گذشته برای طلا با افزایش ۱۵ دلار و ۴۰ سنت در عدد ۱۷۵۶ دلار و ۳۰ سنت بسته شد که بالاترین قیمت در یک ماه گذشته بود و کل هفته را با افزایش ۲.۵ درصدی پیش بینی کرده است.

  • کوین گریدی، رئیس صندوق سرمایه گذاری فونیکس فیوچرز که یکی از صندوق های بزرگ سرمایه گذاری به حساب می آید، درباره روند قیمت طلا اینگونه به کیتکونیوز گفت: ” من به رشد قیمت طلا در هفته جاری خوش بین هستم. در حال حاضر با توجه به کند شدن رشد بازار سهام، بسته های مالی کمکی به اقتصاد و وجود نرخ بهره پایین بانکی فضا را برای افزایش قیمت طلا مهیا کرده است. قیمت طلا همچنان صعودی خواهد بود.”
  • پاوینولیس، کارشناس مالی شرکت RJ Futures، درباره قیمت طلا گفت: ” انتظار داریم طلا مانند هفته های گذشته در هفته جاری نیز افزایش قیمت خواهد داشت. با توجه به ضعیف شدن دلار و مسائل پیش آمده پیرامون تضعیف بیشتر دلار آمریکا، روند افزایش قیمت طلا بیش از پیش صعودی می شود.
  • مارک لیبویت، تحلیلگر فلزات گران بها، درباره قیمت طلا اینگون گفت: “اگرچه به روند کلی بازار خوش بین هستم و در طولانی مدت افزایش قیمت اونس جهانی طلا را پیش بینی میکنم، اما به دلیل افزایش قیمت ها و سود مناسب بعضی از سرمایه گذاران احتمال اصلاح قیمت بالا می رود و سرمایه گذاران برای حفظ سود خود اقدام به فروش می کنند. در کوتاه مدت احتمالا قیمت ها کاهش یابد، اما روند کلی بازار را صعودی می بینم.”

پیش بینی قیمت طلا، طلا ، آب شده ، طلای آب شده ، قیمت طلا ، نرخ طلا ، آبشده ، نرخ آب شده ، آب شده فردایی ، خرید طلا ، خرید طلای آب شده ، سکه ،

سرنوشت قیمت طلا در ایران چه می شود؟ افزایش می یابد یا کاهش ؟

قیمت طلا در ایران دو فاکتور مهم قیمت ارز و قیمت جهانی اونس است. با توجه به اینکه اکثر تحلیل گران روند کلی طلا را رو به رشد ارزیابی می کنند، قیمت طلا در ایران نیز رو به رشد خواهد بود. علاوه بر این اگر اخبار اقتصادی کشور را پیگیری کنید حتما می دانید که فروش نفت ایران در اثر تحریم و این اواخر هم در اثر بیماری کرونا به شدت کاهش یافته است. با توجه به اینکه ایران کشوری نفت محور است، کاهش فروش نفت به معنای کاهش ارزآوری کشور بوده و در نتیجه قیمت ارز افزایش خواهد یافت.

همچنین می دانیم که افزایش قیمت دلار مستقیما بر قیمت طلا اثر گذار است و افزایش قیمت ارز، افزایش قیمت طلا را در پی خواهد داشت. برای سرمایه گذاران ایرانی گزینه ای بهتر از طلا در شرایط فعلی کشور وجود ندارد، زیرا با سرمایه گذاری در طلا علاوه بر سود حاصل از افزایش قیمت جهانی اونس، سود حاصل از افزایش قیمت ارز نیز حاصل می شود. به نظر می رسد خانواده های ایرانی برای حفظ ارزش پول و دارایی خود گزینه ای بهتر از طلا پیش روی خود نمی بینند.

در بین انواع طلا نیز طلای آب شده بیشتر از سکه و سایر منسوجات طلا سودده است. طلای آب شده هیچ گونه مالیاتی ندارد و اجرت ساخت سایر منسوجات طلا را نیز ندارد. پلتفرم بازر با هدف ایجاد بستری امن برای خانواده های ایرانی کار خود را آغاز کرده است. افراد می توانند در این بستر به خرید طلای آب شده و سرمایه گذاری بپردازند و علاوه بر حفظ ارزش دارایی خود، سود خوبی نیز از این بازار کسب کنند.