پیش بینی قیمت طلا ، طلای آب شده ، آب شده ، بازر ، طلای بازر ، baazar ، melted gold

قیمت طلا پس از اعلام ثبت رسمی واکسن کرونا توسط روسیه، روند کاهش قیمتی به خود گرفت و از ۲۰۰۰ دلار در هر اونس به کانال ۱۹۰۰ دلاری بازگشت. گمانه زنی ها از پایان کرونا و بازگشت شرایط اقتصادی به روند قبلی خود باعث شد سرمایه گذاران طلا اقدام به فروش حجم زیاد طلای خود کنند. با توجه به این شرایط اکنون این سوال پیش می آید که وقت فروش طلاست و یا باید در آن سرمایه گذاری کنیم؟

از جمله مهم ترین رویدادهایی که می توان گفت در کوتاه مدت بر قیمت طلا اثر خواهد داشت، جلسه سران بانک های مرکزی( فدرال رزرو) آمریکا است که قرار است برنامه های خود را در مورد شرایط اقتصادی آتی ارائه دهند. اما فارغ از نتیجه این نوع جلسات و خروجی های آن، هر تصمیمی برای تقویت اقتصادی و افزایش چاپ پول، باعث افزایش قیمت طلا خواهد شد.

گری واگنر، کارشناس بازارهای مالی، در مورد طلا اینگونه م گوید: “سقوط های اخیر در قیمت طلا تنها یک اصلاح موقتی است و بزودی روند صعودی شروع می شود. از ماه مارس( اسفند ۹۸) طلا توانسته است ۶۰۰ دلار در هر اونس رشد داشته باشد بنابراین کاهش ۲۰۰ دلاری نمی تواند غیر طبیعی باشد.”

واگنر معتقد است که کاهش موقتی قیمت طلا تنها یک فرصت دوباره سرمایه گذاری برای افرادی است که در بازار طلا سرمایه گذاری نکرده اند. طلا دوباره رشد قیمت خود را شروع خواهد کرد و در آینه نزدیک شاهد هر اونس طلای ۲۲۰۰ دلاری خواهیم بود.

همچنین وبسایت بلمبرگ نیز در تحلیل خود در مورد بازار طلا نوشت:  طلا پس از پشت سر گذاشتن دو هفته نزولی اکنون با کاهش ارزش دلار دوباره صعودی خواهد شد. با اولین کاهش ارزش دلار در برابر سایر ارزها شاهد رشد قیمتی در طلا خواهیم بود.

شرایط متفاوت طلا در ایران؛ رئیس جمهور به دنبال افزایش ذخایر طلا

رئیس جمهور در سخنرانی خود در مورد شرایط اقتصادی کشور از برنامه دولت برای افزایش ذخایر طلای کشور و برنامه دولت در این راستا گفته است. با توجه به حجم نقدینگی موجود در بازارهای مختلف مانند بورس و مسکن و سایر بازارها، بازار طلا به عنوان یک گزینه عالی برای مهار تورم و کنترل آن دیده شده است.

طیبی کارشناس اقتصادی به تجارت نیوز درباره این موضوع اینگونه تفسیر می کند: طلا بازار دارایی مطمئن است. بنابراین می تواند هدف خوبی برای نقدینگی های سرگردان بازارها باشد. طلا یک دارایی مطئن است و افرادی که در سایر بازارها سرمایه گذاری کرده اند می توانند از طلا به عنوان یک ضربه گیر در برابر ریزش احتمالی در سایر بازار ها استفاده کرد. چرا که طلا یک کالای جهانی است و قیمت آن با قیمت های جهانی تنظیم می شود و می تواند اطمینان بیشتری در سبد سرمایه گذاری مردم داشته باشد.

همچنین با توجه به شرایط حساس بازار ارز و تصمیم دولت برای کنترل قیمت ارز، طلا می تواند جایگزین خوبی برای سرمایه گذاری باشد. اگر در بازار حجم طلای کشور زیاد شود، در بازار ارز نیز شاهد ثبات قمیتی خواهیم بود. اکنون که دولت به دنبال متنوع سازی دارایی های خود است، این موضوع اهمیت پیدا کرده است و بزودی اجرایی می شود.

طلای آب شده ، آب شده ، بازر ، طلای بازر ، baazar ، melted gold